Elektrik ile ateş yakmak

Burakrdt

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Elektrik Elektronik Teknolojisi Endüstriyel Bakım Onarım
Selam, bilenler için bir şey danışmak istiyorum. Elektrik bakım onarım bölümünde okuyorum ve internette gördüğüm bir eşyayı yapmak istiyorum. Bir bıçak, fener gibi ışık yayabilen, şarj olabilen, elektrik enerjisiyle ateş yakabilecek kıvılcımı - Ark'ı üretebilen ve testere görevi görebilecek bir şey tasarlamak istiyorum. Bunun için çizim programından boyutunu, şeklini ve hacmini ayarlayabilirim. Şarj ve elektrikle ateş kısmını nasıl yapacağımı tam kestiremiyorum. Yardımcı olabilecek arkadaşları ve büyüklerimi bekliyorum. Etkili olmasını istiyorum. Küçük bir güç kaynağı kullanarak bir şeyler yapabilir miyim yoksa bunun için gereken başka malzemeler de gerekli mi?

Hocam en basit yöntem olarak bu var;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Sakız kağıdı yerine tel falan kullanabilirsiniz ama güvenli mi hiç bilmiyorum vallahi.

Hocam en basit yöntem olarak bu var;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Sakız kağıdı yerine tel falan kullanabilirsiniz ama güvenli mi hiç bilmiyorum vallahi.

Tel ile olmuyor. Tel sadece ısınıyor.

Benim amacım ark oluşturmak ve yanacak maddeyi aleve vermesini sağlamak. Bir güç kaynağını yükseltici trafoya bağlayıp ark oluşmasını sağlamak sizce mantıklı olur mu? AC kaynak olarak ne önerebilirsiniz?

Geri
Yukarı