Elektrik kesilirse bilgisayar ne kadar zarar görür?

Yer
Bilmiyorum
Daha fazla  
İstanbul'da 2 gündür elektrikler aniden kesiliyor. Bugün tekrar olacak mı bilmiyorum ama eğer ani bir elektrik kesintisinde bilgisayarım ne kadar zarar görür? Çünkü benim bildiğim sadece veri kaybı olabilir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Benimde yaklaşık 2-3 haftadır devam eden problemde Soğutucunun LED'lerinde patlama meydana geldi. İşlevini görüyor ama görüntü olarak sade duruma geldi. :D

İşletim sistemine zarar gelebilir, sabit sürücünüz arızalanabilir özellikle HDD'lerde Bad Sector'e neden oluyor diye biliyorum. PSU'nuz kalitesiz ise yine sorun teşkil ediyor.

İstanbul'da 2 gündür elektrikler aniden kesiliyor. Bugün tekrar olacak mı bilmiyorum ama eğer ani bir elektrik kesintisinde bilgisayarım ne kadar zarar görür? Çünkü benim bildiğim sadece veri kaybı olabilir.

İstanbul'un neresinde oturuyorsunuz? (Anadolu-Avrupa yakası şeklinde de belirtebilirsiniz)

Çoğu PSU da, ani kesilmelere karşı önlemler var.
Sizinkide o tarz bir PSU ise, art arda 100 defa yapmadıkça, ciddi bir sorun olmaz.
Öyle değil isede, parçların bazı gidiş yollarında sorunlar olabilir veya daha kötü ya da hiçbir şey olmaz, bilemiyorum.

İstanbul'un neresinde oturuyorsunuz? (Anadolu-Avrupa yakası şeklinde de belirtebilirsiniz)
Avrupa Yakası.
Çoğu PSU da, ani kesilmelere karşı önlemler var.
Sizinkide o tarz bir PSU ise, art arda 100 defa yapmadıkça, ciddi bir sorun olmaz.
Öyle değil isede, parçların bazı gidiş yollarında sorunlar olabilir veya daha kötü ya da hiçbir şey olmaz, bilemiyorum.
Maalesef PSU yok bende :(

Yeni konular

Geri
Yukarı