Elektrik kesintisinde bilgisayar donanımı zarar görür mü?

zw1n

Hectopat
Yer
Gaziantep
Az önce elektrikler kesildi ve 1 saat sonra geri geldi. Valorant oynuyordum maçın ortasında tak diye kapandı bilgisayar. Sizce donanım zarar görmüş müdür? PSU'm pek sağlam bir PSU değil de.

Son düzenleyen: Moderatör:
19 senedir PC kullanıyorum. Daha bir elektrik kesintisi de bir PC'nin zarar gördüğüne denk gelmedim. Power hariç. Power'im yanmış idi 16 17 sene önce. Dandik bir şey di.

10 yıl önce elektrik kesintisinde benim ve alt kattaki kuzenimin anakartlar yanmıştı, tamamen bambaşka toplama sistemlerdi. Tahminen dalgali voltajdan olabilir.

10 yıl önce elektrik kesintisinde benim ve alt kattaki kuzenimin anakartlar yanmıştı, tamamen bambaşka toplama sistemlerdi. Tahminen dalgali voltajdan olabilir.
10 yıl önceki PSU ile şuan ki bilgisayar PSU'ları çok farklı kendilerine ait şalter bile bulunmakta.

10 yıl önceki PSU ile şuan ki bilgisayar PSU'ları çok farklı kendilerine ait şalter bile bulunmakta.
Hocam sizde 19 yıldır bilgisayar kullanıyorum demişsiniz şimdi de 10 yıl önceki PSU ile şuan ki PSU'lar çok farklı diyorsunuz. Demek ki Elektrik kesintisiyle bilgisayarın her hangi bir donanımına zarar gelmesi mümkünmüş. Arkadaş onu belirtmiş kendi tecrübesiyle.

Hocam sizde 19 yıldır bilgisayar kullanıyorum demişsiniz şimdi de 10 yıl önceki PSU ile şuan ki PSU'lar çok farklı diyorsunuz. Demek ki Elektrik kesintisiyle bilgisayarın her hangi bir donanımına zarar gelmesi mümkünmüş. Arkadaş onu belirtmiş kendi tecrübesiyle.
Kardeşim bir bak bakayım onu yazan benmiyim.

Yeni konular

Geri
Yukarı