Elektrik kesintisinde bilgisayar donanımı zarar görür mü?

zw1n

Hectopat
Yer
Gaziantep
Az önce elektrikler kesildi ve 1 saat sonra geri geldi. Valorant oynuyordum maçın ortasında tak diye kapandı bilgisayar. Sizce donanım zarar görmüş müdür? PSU'm pek sağlam bir PSU değil de.

Son düzenleyen: Moderatör:
@StrainGauGe dediğine katılıyorum. Benim PSU vardı Frisby markaydı yılda 3 veya 4 kez elektrik giderdi hiçbir şey olmazdi. 5 sene kullandim ama bir gün elektrik kablolarini koparmış kepçe, PSU aninda dumana bogdu odayi uykumdaydim sese uyandim. Diger hiçbir parcaya bir şey olmadı ama anakartim korumalı anakartti o yuzdende bir şey olmamis olabilir emin değilim. Gittim Corsair 80+ korumalı aldim ve korumali priz aldim.

@StrainGauGe dediğine katılıyorum. Benim PSU vardı Frisby markaydı yılda 3 veya 4 kez elektrik giderdi hiçbir şey olmazdi. 5 sene kullandim ama bir gün elektrik kablolarini koparmış kepçe, PSU aninda dumana bogdu odayi uykumdaydim sese uyandim. Diger hiçbir parcaya bir şey olmadı ama anakartim korumalı anakartti o yuzdende bir şey olmamis olabilir emin değilim. Gittim Corsair 80+ korumalı aldim ve korumali priz aldim.
:D şansın yaver gitmiş ve korumalı ana kart olması tabikide işe yarıyor.

PSU ses çıkarmaya başlayabilir olası belirtilerden biri de budur ama belli olmaz kimsenin tam kesin diyebileceği bir şey değil bu daha farklı belirtiler de çıkarabilir.

Geri
Yukarı