Elektrik kesintisi bilgisayara zarar verir mi?

TheFlowers

Kilopat
Daha fazla  
Ben 1-2 hafta önce yeni bir bilgisayar aldım. Aldığım bilgisayarın PSU'sunu bilmiyorum. Ve bugün ilk elektrik kesintisini yaşadım, bilgisayar açıkken internette dolaşıyordum ve elektrik gitti. Bilgisayara zarar vermiş olabilir mi? Yavaşlama gibi etkiler doğurur mu? Bu konuda çok konu var fakat benim bu sorduğum sorudan farklı olarak bir sorum daha olacak. Bilgisayar kapalıyken elektrik gitmesinin bir zararı olabilir mi acaba? Bu da diğer sorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben 1-2 hafta önce yeni bir bilgisayar aldım. Aldığım bilgisayarın PSU'sunu bilmiyorum. Ve bugün ilk elektrik kesintisini yaşadım, bilgisayar açıkken internette dolaşıyordum ve elektrik gitti. Bilgisayara zarar vermiş olabilir mi? Yavaşlama gibi etkiler doğurur mu? Bu konuda çok konu var fakat benim bu sorduğum sorudan farklı olarak bir sorum daha olacak. Bilgisayar kapalıyken elektrik gitmesinin bir zararı olabilir mi acaba? Bu da diğer sorum.
Bilgisayar kapalıyken sorun olmaz . Ama bilgisayar açıkken elektirk gidip,geliyorsa @BERWAR adlı arkadaşın dediği gibi sorun olur . Bundan korunmak için akım korumalı prizler oluyor veya bazı PSU'ların koruması oluyor .

Ayda yılda bir olan kesintiler çok büyük sorunlar oluşturmaz. Ama çok sık yaşanırsa sisteme gerçekten zarar verir. Bilgisayara RESET atmakta aynı sorunu yaşatıyor. Aniden gücün kesilmesi bileşenler üzerinde derin izler bırakıyor.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı