Elektrik kesintisi bilgisayara zarar verir mi?

adanalıcafer

Decapat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Benim bir bilgisayarım var ve oyun oynarken bir anda elektrik kesildi ben elektrik tekrar gelmesin diye PSU'dan gücü kestim sorun yaratır mı?

Merhaba arkadaşlar. Benim bir bilgisayarım var ve oyun oynarken bir anda elektrik kesildi ben elektrik tekrar gelmesin diye PSU'dan gücü kestim sorun yaratır mı?
Yaptığın şey aksine iyi bir şey ama elektrik kesintileri, HDD'lere olumsuz etki yaratır, ayrıca Windows'un bootloader'ını bozabilir.

Elektrik gitmesinden ziyade bir anda gelip gitmesi daha kotu olur. İyi yapmissiniz. Bir de akim korumali priz alin yoksa en azindan hiç yoktan iyidir. PSU'nun gerekli korumalari varsa problem olmaz kolay kolay. Yeni nesil anakart falan onlar elektrik kesintilerine daha dayanikli sekilde uretiliyor.

Yaptığın şey aksine iyi bir şey ama elektrik kesintileri, HDD'lere olumsuz etki yaratır, ayrıca Windows'un Bootloader'ını bozabilir.

Elektrik kesintisinden hiç Windows bozuldugunu gormedim. HDD ise belki o Windows'un bozulmasina etki ediyordur. Daha dayaniksiz.

Bir de veri kaybi yasamadiysaniz sorun etmeyin yazdiklarimda sıkıntı yoksa.

Olabilir ya da elektrik geldiğinde de olabilir. Voltaj maximumdan fazla gelirse o zamanda sıkıntı yaratabilir. Korumalı priz kullanıyorsanız belki bir nebzede olsa bazı sorunları engelleyebilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı