Elektrik kesintisi sistemi bozar mı?

egeoz316

Hectopat
Makaleler
3
Yer
Ankara
Yeni bir sistem topluyorum fakat elektrik kesintisinden dolayı bilgisayarı bozulan çok kişi gördüm. Elektrik kesintisi hangi parçaları bozabilir? Ayrıca kaliteli parçalar ile bozulma ihtimali azalır mı?

Yeni bir sistem topluyorum fakat elektrik kesintisinden dolayı bilgisayarı bozulan çok kişi gördüm. Elektrik kesintisi hangi parçaları bozabilir? Ayrıca kaliteli parçalar ile bozulma ihtimali azalır mı?

Elektrik kesintisi HDD'yi bozar.
Ve güç kaynağınız kalitesiz ise aktif PFC ve yüksek akım koruması yok ise güç kaynağındaki hata tüm sistemi bozabilir.

Bir adet UPS riskinizi sıfıra indirecektir.

Benim 8 yıllık PC var ve kaç kez elektrik kesildi açıkken ve hiçbir şey olmadı belki PC'den PC'ye değişiyordur orasını bilemem. (laptop hp)

Yüksek akım koruması olan güç kaynağı alırsanız sorun olmaz. CX650F iyi bir tercih olur.
Elektrik kesintisi HDD'yi bozar.
Ve güç kaynağınız kalitesiz ise aktif PFC ve yüksek akım koruması yok ise güç kaynağındaki hata tüm sistemi bozabilir.

Bir adet UPS riskinizi sıfıra indirecektir.

Bu Psu'yu almayı düşünüyorum, ayrıca zaten HDD kullanmayacağım.

Bu PSU'yu almayı düşünüyorum, ayrıca zaten HDD kullanmayacağım.

Yanlış hatırlamıyorsan bu modellerde fan sesi sorunu vardı yanlışım varsa rkadaşlar beni düzeltsin.

Bu markanın PSU'ları ile ilgili pek şikayet yok.
Araştırın isterseniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı