Çözüldü Elektrik kesintisi sonrası bilgisayar açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ZacbemS

Centipat
Daha fazla  
Ekran kartı
MSI RX 570 ARMOR 4G
Anakart
Gigabyte B450m Gaming
İşlemci
AMD Ryzen 5 2600
Merhaba, yaklaşık 30 dk önce kısa süreli (1-2 dakikalık) bir elektrik kesintisi oldu. Bu kesinti öncesinde bilgisayarı kullanıyordum. Elektrik geri geldiğinde bilgisayarı açtım fanların ışığı geldi ancak birkaç saniye sonra bilgisayar kapandı. PSU tarafından elektrik sesi geliyordu. Kasanın kapağını açıp tekrar denedim ekran kartının fanının bilgisayarı açınca çalışmadığını fark ettim. Önceden bilgisayar açıldığında çalışmaya başlıyor muydu bilmiyorum. Ne olmuş olabilir? Çok masraf çıkar mı?

Çözüm
Güç tuşuna fişleri çekip 10 saniye basılı tutun sonra tekrar açın veya gücü kesin, BIOS pilini çıkarın ve 30-40 saniye bekledikten sonra tekrar takın.
Güç tuşuna fişleri çekip 10 saniye basılı tutun sonra tekrar açın veya gücü kesin, BIOS pilini çıkarın ve 30-40 saniye bekledikten sonra tekrar takın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm

BIOS pili ekran kartının altında kalıyor ve ekran kartını da çıkaramadım. Ekran kartı pinini ittirnce herhangi bir tepki gelmiyor zorlamak da istemedim. Pine güç uygulasam kırılır mı?

Geri
Yukarı