Elektrik kesintisi sonrası i7 8700K sistem açılmıyor

Aolzarin

Kilopat
Yer
Kocaeli/Gebze
Arkadaşlar, merhaba. Elektrikler gitti ve 10 dakika sonra geldi. Anakartın RGB'si her zamanki gibi yanıyordu ama açma tuşuna bastım, hiçbir şeyde hareket yok. Anakarta ekran kartına ve diğer parçalara elektrik geliyor. Örneğin ekran kartında elektrik bağlantısı yapılmadığında kırmızı yanan göstergeler var onlar bile yanıyor. Kısacası elektiriğin gitmediği parça yok diyebilirim. VGA-DRAM-CPU-boot göstergesi var anakartta. Parçaların birinde sıkıntı olsa PC açılırken bu göstergelerden biri kırmızı yanar. Anakartta desek sorunu RGB'si nasıl yanıyor ekran kartını takınca ekran kartı bağlandı onay ışığı nasıl yanıyor o zaman bilemedim. Sistem bilgileri aşağıda.

CPU: Intel i7 8700K Motherboard: ASUS Z370A Prime CPU Cooler: NZXT Kraken X52
PSU: Corsair CX750M +80 B. RAM: 16 GB Vengeance 3000 MHz CL15 DDR4
GPU: ASUS GTX 1080 Ti OC

Statik elektrik oluşmuş olabilir. Fişten çekin ve açma tuşuna basın bırakın. Daha sonra tekrar deneyin.

Statik elektrik vardır makinede. Üstünde birkaç kere Power tusunu bas çek ve arkadan güç kaynagı kablosunu çıkar ve tak. Eski külüstür bilgisayarımı bütün parçalarını çıkarıp suyun altında yıkıyordum hiçbir şey olmuyordu. Deney amaçlı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Güç kaynağı ya da anakart uçmuş gibi gözüküyor. Veya parçaların birisi yanmış, güç kaynağı ise kısa devre olarak algılayıp güç vermiyor da olabilir.

Anakarta, ekran kartına falan elektrik gidiyor RGB'leri yanıyor. İşlemci veya RAM olsa PC açılırken debugled hatası olarak gösterir kesinlikle. Hatta ön USB portuna Wireless kulaklık alıcısını takıyorum onun bile LED'i yanıyor.

Anakarta, ekran kartına falan elektrik gidiyor RGB'leri yanıyor. İşlemci veya RAM olsa PC açılırken debugled hatası olarak gösterir kesinlikle. Hatta ön USB portuna Wireless kulaklık alıcısını takıyorum onun bile LED'i yanıyor.

Yani PC hiç açılmıyor hareket yok ama elektrik var kafayı yiyeceğim.

Yani PC hiç açılmıyor hareket yok ama elektrik var kafayı yiyeceğim.

Yukarıda dediğimi uygulayın.

Yeni konular

Geri
Yukarı