Elektrik kesintisi sonrası İP almayan modem

hamza4kgul

Hectopat
Arkadaşlar öncelikle merhaba. Sabaha karşı saatlerinde elektrik birden fazla kez gidip geldi. O sıralarda uyuyordum. Daha sonra öğlen uyandığımda internetimin olmadığını gördüm. Modemime reset atıp gelmesini bekledim ama gelmedi. Ben de genel bir sorun olacağını düşünüp tekrar uyudum. Uyandığımda internetim halen gelmemişti.

Müşteri hizmetlerine yazdım/aradım hattımın açık olduğunu söylediler, internete erişemeyince destek kaydı oluşturdular ancak ben o kadar büyük bir problemin içerisinde olduğumu düşünmüyorum.

Modemimi fabrika ayarlarına birkaç kez döndürdüm. Fişten çekip beklediğim de oldu. Kullanıcı bilgilerimi ve şifremi girip modem kurulumumu yaptığım zaman da sonuç değişmedi. Modemim İP almıyor.. Bulunduğum site içerisinde aynı servis sağlayıcısından (GıbırNet) hizmet aldığımız bir kuzenim var, onun interneti var. Benim yok

Aşağıya görseller bırakacağım. (Modemin internet ışığı kırmızı yanıp sönüyor ancak bu bir sorun değil. Çünkü interneti düzgün bir şekilde kullandığım zaman da bu böyleydi) 1000Mbps'e kadar fiber kullanıyorum. Hızım ortalama 500-600Mbps download 100Mbps upload oluyor normal şartlarda.

Dosya Ekleri

• WhatsApp Görsel 2023-08-05 saat 18.53.25.jpg
    WhatsApp Görsel 2023-08-05 saat 18.53.25.jpg
    89 KB · Görüntüleme: 22
  • Screenshot_10.png
    Screenshot_10.png
    31,8 KB · Görüntüleme: 15
  • Screenshot_11.png
    Screenshot_11.png
    26,8 KB · Görüntüleme: 16
  • Screenshot_12.png
    Screenshot_12.png
    19,2 KB · Görüntüleme: 15
  • Screenshot_13.png
    Screenshot_13.png
    18,3 KB · Görüntüleme: 17
Son düzenleyen: Moderatör:
Başka bir modemle deneme şansınız var mı? Zamanında benzer bir durumla karşılaştım sonra modemin arızalandığını fark ettim.

Son düzenleme:
Başka bir modemle deneme şansınız var mı? Zamanında benzer bir durumla karşılaştım sonra modemin arızalandığını fark ettim.
Dün sizin yazdığınız saatlerde farklı bir modem ve adaptörle denedim. Ancak sonuç aynı. ONT bozuldu diyeceğim, ışıklarında herhangi bir sorun yok. Çok ilginç ve can sıkıcı gerçekten.

Yeni konular

Geri
Yukarı