Elektrik Kesintisi Sonrası PC Açılmıyor

ynsbyrk

Hectopat
Ben evde yokken salter atmıs. Salterı actım ancak kasanın dugmeye bastıgımda calısmıyor. Monıtor felan calısıyo. Sorun nedır acaba? Psu mu yandı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Monitör ile psu kablosunu değiştir öyle dene birde. Yine olmaz ise Psu'nun garantisi varsa servise ver yok ise tanıdığın bir elektronik işleri yapan birine ver kontrol etsin. Psu'nun sigortası var içinde o atmış olabilir bence.

Güç Kaynağın o halde yanmış olabilir. Kasanın arkasında psu nun düğmesinin açık olduğundan emin ol ve @Recep Baltaş ın söylediklerini yaptıktan sonra bir değişme yoksa başka bir psu takıp deneyin derim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Güç kaynağın içini aç, dışarıdan gelen güç kablonun yanında eğer resimdeki gibi sigorta denilen bişey varsa onu kontrol et. Eğer içi siyah olmuşsa veya içindeki kablo kesilmişse onu değiştir.

GLASS.jpg

Güç kaynağın içini aç, dışarıdan gelen güç kablonun yanında eğer resimdeki gibi sigorta denilen bişey varsa onu kontrol et. Eğer içi siyah olmuşsa veya içindeki kablo kesilmişse onu değiştir.

GLASS.jpg
Deneyecegım.

Abı evet oyle bısı var ve onu nasıl
Abı oyle bır sey var da pek cozemedım nerden acıp kapatılıyo o. Bır de guc kaynagını actıgımda ıcınden toz yumakları cıktı :D hayatımda bukadar pıs bı alet gormemıstım acıkcası.

Ayrıca bır tane kahverengı kablo kopmus. Obur her sey saglam.

Deneyecegım.

Abı oyle bır sey var da pek cozemedım nerden acıp kapatılıyo o. Bır de guc kaynagını actıgımda ıcınden toz yumakları cıktı :D hayatımda bukadar pıs bı alet gormemıstım acıkcası.

Ha bır de normal mı degıl mı bılmıorm ama beyaz seyler var sankı sut dokulmus gıbı. Etrafı sarı kaplı ıkı tane bısı var buyuk olana olmus.

Deneyecegım.

Ha bır de normal mı degıl mı bılmıorm ama beyaz seyler var sankı sut dokulmus gıbı. Etrafı sarı kaplı ıkı tane bısı var buyuk olana olmus.

Aaaaa abı 24 pın kablosununmus o kahverevgı kablo. Ondan mı acılmıyo

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı