Elektrik Kesintisinde Yanan Cihazlar İçin Elektrik Şirketi Sorumlu Tutulabilir Mi?

Ponstaneforte

Kilopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Van ilindeyim kaçak elektrik kullanımı yüzünden elektrik sürekli kesiliyor. Günde 3-4 kere kesiliyor rahat. Oda benim bilgisayarın açık anına denk geliyor. Bu ani kesilmeler yüzünden bilgisayarımın parçaları yanacak diye korkuyorum. Elektrik şirketini aradığımda parçanın elektrik kesintisi yüzünden bozulduğuna dair servis tutanak tutarsa elektrik dağıtım şirketi masrafınızı karşılar diyorlar bana. Sizce bu ne kadar doğru? Reelde uygulanıyor mu bu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Suç şirkette değil, kaçak elektrik kullanan kişilerde. Suçlu arıyorsan, tek suçlu elektriği kaçak kullanan kişiler.
Bu arkadaşın işi kaçak kullananları bulmak değil yorumun yanlış.Arkadaş mağduriyet durumunda ne yapacağını sormuş.Devlet bile önünü alamıyorken bozulma durumunda bu arkadaş gidip kimden hesap soracak.

Kaçak elektrik konusuna girmeyeceğim konuşulacak çok şey vardır eminim ama benim demek istediğim şirketten o raporla ürünün bedelini geri alabilir miyim?

Bir arkadaşım, yanan bulaşık makinası için servisten rapor aldı. Servis raporuna göre voltaj düşmesi sonucu cihaz bozulmuş. Raporu elektrik şirketine gönderdi ve tamir masrafını aldı.

Bu arkadaşın işi kaçak kullananları bulmak değil yorumun yanlış.Arkadaş mağduriyet durumunda ne yapacağını sormuş.Devlet bile önünü alamıyorken bozulma durumunda bu arkadaş gidip kimden hesap soracak.

Suçlu aranıyorsa asıl kimin suçlu olduğunu söyledim. Ben arkadaşa git onları bul, cezasını kes demedim. Yanlış anlamışsınız.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı