Elektrik kesintisinden sonra bilgisayara görüntü gelmiyor

Bilgisayarmm

Yoctopat
Daha fazla  
İyi akşamlar elektrik gitti geldi. Bilgisayarı açtığımda klavye ışığı 2 saniye yanıp kapanıyor ve monitör ışığı yanmasına rağmen sinyal gelmiyor. Yeni bilgisayar, şimdi servise göndermek istemiyorum çünkü bir ay bekleteceklerini düşünüyorum. Benim yapabileceğim şeyler nelerdir?

Tüm kabloları çıkardım ve 30 saniye güç düğmesine basılı tuttum ama işe yaramadı. PC açılırken hoparlörden PC açılma sesi geliyor ama ekrana sinyal veya klavyeye ilk 2 aaniyeden sonra ışık gelmiyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
İyi akşamlar elektrik gitti geldi. Bilgisayarı açtığımda klavye ışığı 2 saniye yanıp kapanıyor ve monitör ışığı yanmasına rağmen sinyal gelmiyor. Yeni bilgisayar, şimdi servise göndermek istemiyorum çünkü bir ay bekleteceklerini düşünüyorum. Benim yapabileceğim şeyler nelerdir?

Tüm kabloları çıkardım ve 30 saniye güç düğmesine basılı tuttum ama işe yaramadı. PC açılırken hoparlörden PC açılma sesi geliyor ama ekrana sinyal veya klavyeye ilk 2 aaniyeden sonra ışık gelmiyor.

Elektrik gittikten sonra PC'nin gücünü kestiniz mi hocam komple. PSU anahtarından kapatıp ya da direk prizi çektiniz mi?

Elektrik gittikten sonra PC'nin gücünü kestiniz mi hocam komple. PSU anahtarından kapatıp ya da direk prizi çektiniz mi?
Elektrik 1 saniyeliğine gidip geldi. Bilgisayarı tekrar açtım ama ekran açılmadı sonrasında psu anahtarını vs kapatıp prizleri cektim birkaç dakikalığına ama düzelmedi.

Elektrik 1 saniyeliğine gidip geldi. Bilgisayarı tekrar açtım ama ekran açılmadı sonrasında PSU anahtarını vs kapatıp prizleri cektim birkaç dakikalığına ama düzelmedi.

Elektrik gittiği anda PC'nin gücünü ya PSU anahtarından ya da prizinizin anahtarı varsa oradan kesin elektrik gelirken PC'ye zarar verip kısa devre yaptırabiliyor. Sizin yapabileceğiniz bir şey yok servise göndereceksiniz.

Elektrik gittiği anda PC'nin gücünü ya PSU anahtarından ya da prizinizin anahtarı varsa oradan kesin elektrik gelirken PC'ye zarar verip kısa devre yaptırabiliyor. Sizin yapabileceğiniz bir şey yok servise göndereceksiniz.
İlginiz için teşekkürler. Servise göndermek çok riskli umarım parçamı çalmazlar.
Kısa devre yapmış olabilir. En temizi garanti ya da servis olacaktır
Teşekkürler ilginiz için.

Servis dediğiniz mahhalle bilgisayarcısı değilse tabii ki çalmazlar hocam.
Vatan bilgisayara götüreceğim. Bu arada aklıma gelmişken sormak isterim anakartımın seri numarası kutusunun üzerinde yazılıymış fakat ben kutuyu attım. Anakartın üstünde seri numarası yazıyordur değil mi? Yani garanti problemi çıkmaz değil mi?

Vatan Bilgisayar'a götüreceğim. Bu arada aklıma gelmişken sormak isterim anakartımın seri numarası kutusunun üzerinde yazılıymış fakat ben kutuyu attım. Anakartın üstünde seri numarası yazıyordur değil mi? Yani garanti problemi çıkmaz değil mi?

Yazıyordur hocam artık her şey dijital zaten. Bu arada Vatan Bilgisayar hangi parçada sıkıntı var diye bakmıyor bütün parçaları söküp parçanın kendi firmasına yolluyor. Yani mesela anakartın ASUS vatan anakarta hiçbir işlem yapmadan direk söküp ASUS teknik servisine yolluyor. Bende 1 hafta önce sistemimde sorun olduğunu düşünüp mağazaya götürmüştüm ama böyle bir cevapla karşılaşınca çok şaşırdım bana resmen her koyun kendi bacağından asılır git evine sistemi test et hangi parçada sıkıntı varsa getir buraya yollayalım dendi. Allah'tan sistemde sorun yoktu yoksa al başına belayı. Vatan Bilgisayar bizim garantimiz var diye duruyor ama yaptığı şeyi ben kendim de daha kolay bir şekilde yapabiliyorsam ne gereği var onların garantisine o kadar kazıklıyorlar bari destekleri iyi olsun. Umarım sizinle güzel ilgilenirler hocam geçmiş olsun iyi günler.

Güncelleme: Tüm parçaların kutularını isteyeceklerdir hocam şimdi hatırladım.

Yazıyordur hocam artık her şey dijital zaten. Bu arada Vatan Bilgisayar hangi parçada sıkıntı var diye bakmıyor bütün parçaları söküp parçanın kendi firmasına yolluyor. yani mesela anakartın ASUS vatan anakarta hiçbir işlem yapmadan direk söküp ASUS teknik servisine yolluyor. bende 1 hafta önce sistemimde sorun olduğunu düşünüp mağazaya götürmüştüm ama böyle bir cevapla karşılaşınca çok şaşırdım bana resmen her koyun kendi bacağından asılır git evine sistemi test et hangi parçada sıkıntı varsa getir buraya yollayalım dendi. Allah'tan sistemde sorun yoktu yoksa al başına belayı. Vatan Bilgisayar bizim garantimiz var diye duruyor ama yaptığı şeyi ben kendim de daha kolay bir şekilde yapabiliyorsam ne gereği var onların garantisine o kadar kazıklıyorlar bari destekleri iyi olsun. Umarım sizinle güzel ilgilenirler hocam geçmiş olsun iyi günler.
Teşekkürler iyi dilekleriniz için. Maalesef bu olayı duymuştum. 1 ay bilgisayarsız bir hayat geçireceğim benim içinde farklı bir deneyim olacak. İyi günler dilerim.

Kutular bende yok ne yapacağım? Kabul etmezler mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı