Elektrik teknisyenliğinden elektrik-elektronik mühendisliğine geçiş mantıklı mı?

buqracobaner

Yoctopat
Daha fazla  
Arkadaşlar. Ben bu sene AYT'ye başvuru yapmadım. TYT üzerinden elektrik teknisyenligine gideceğim. Seneye tekrar gireceğim ve mühendislige geçmeyi düşünüyorum aynı üniversitede ama aklıma takılan soru şu: Geçince o bir senem boşuna mi olacak? Aklıma takıldı. Cevaplarsanız sevinirim

Tam anlayamadım. Bu sene elektrik teknisyenliğine gideceksin, bu sene okurken seneye tekrar sınava girip elektrik-elektronik mühendisliğine mi geçeceksin?

Merhaba @buqracobaner. Öncelikle 2 yıllık Elektrik bölümü Elektrik Teknikeri yetiştirir ve 2 yıllık Elektrik bölümü mezunlarının ünvanı Elektrik Teknikeridir. Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Elektrik Elektronik Teknolojisi alanından mezun olanlar ise teknisyen ünvanına sahiptir.

Merhaba @buqracobaner. Öncelikle 2 yıllık Elektrik bölümü Elektrik Teknikeri yetiştirir ve 2 yıllık Elektrik bölümü mezunlarının ünvanı Elektrik Teknikeridir. Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Elektrik Elektronik Teknolojisi alanından mezun olanlar ise teknisyen ünvanına sahiptir.
Teşekkür ederim düzeltme yaptıgınız için

Geri
Yukarı