Elektrik yokken kullanılabilecek güç kaynağı önerisi

Nakahella

Hectopat
Makaleler
2
Sadece laptop, TV gibi aletlere 1 saate kadar falan enerji sağlayabilecek bir cihaz arıyorum. İnternette çok araştırma yaptım ama hangisi bu işe yarar karar veremedim, çoğu "elektrik kesilince" devreye giren ve bilgisayarın kapanmamasını sağlayan şeyler. Benim aradığım ise jeneratör tarzında ama çok büyük şeyler çalıştırmayacağım için en ufağından arıyorum. :) Jeneratörler benzinli falan oluyor o kadar uğraşa gerek yok.

Tek isteğim elektrik yokken aldığım alete TV bağlayayım ve TV'de film izleyeyim ya da laptopu açıp dosya düzenleyeyim falan yani kısacası. Bunu sağlayabilecek ürünler neler?

Son düzenleyen: Moderatör:

Şöyle bir şey buldum. İş görür sanırım.
Açıklamasını okuyunca yine "elektrik kesintilerinde bilgisayarınız zarar görmesin diye özel cihaz" falan yazıyor, benim aradığımla hiç alakası yok bu durumun. :D Benim istediğim şey elektrik kesildikten yarım saat sonra falan laptop şarjı azalınca bana güç sağlaması. Anında devreye girmeyecek hatta ben bunu kutusunda tutacağım, lazım olunca getireceğim. Jeneratör gibi yani. Anında devreye girmesi de şart değil.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı