Elektrikli scooter tavsiyesi

10-12 bin TL için ne önerirsiniz? Önemli olan yokuş performansı ve menzili. Aklımda navee N65 var ancak bataryası sökülmediği için arada kaldım. Yurtta kalıyorum ve scooterı her gün 3-5 kat çıkarıp indirmek ve şarj etmek çile olacak gibi.

Türk malı tes e scooter var. Türk Mali olmasi garantisi cok iyi anlamina geliyor yokus destegi de guzel. 700W motor gucu var. Hem de 12binlik scooterlere tas cikariyor. 2bin cebinizde kalir. 10inc sisme lastik. Uygulamasida var 30km/H ve 50km menzil. Hafif oldugu icin scooter sorun olmuyor 13-15kg 80kiloyum 40km gidiyor. Menzili yuksek olan scooterler zaten ağır oldugu icin ister istemez menzili de dusuyor. Yokuş performansi da guzel. Hastane rampasi var %15eğimli oraya 30la gelip 23ile sabit cikiyorum 80kiloyum. Viraji var bir de o egimin orasi %33egimli. Ölctum hepsini. Orayi 10ile cikiyor. Zaten firma 70kg biri icin 50km menzili var ve %25yokus cikar diyor. Telefon uygulamasida var 3tane mod var eco normal Sport. Kac km yaptigini ve kac km kaldigini bir de Total'de kac km yaptin her şeyi goruyosun motor sicakligi vs kac Volt kac watt guc harcadigi vs. cruze kontrolde var frenleme yaptiginda şarj oluyor rejeneratif fren sayesinde.
Ön e-abs arka disk fren.

Türk malı tes e scooter var. Türk Mali olmasi garantisi cok iyi anlamina geliyor yokus destegi de guzel. 700W motor gucu var. Hem de 12binlik scooterlere tas cikariyor. 2bin cebinizde kalir. 10inc sisme lastik. Uygulamasida var 30km/H ve 50km menzil. Hafif oldugu icin scooter sorun olmuyor 13-15kg 80kiloyum 40km gidiyor. Menzili yuksek olan scooterler zaten ağır oldugu icin ister istemez menzili de dusuyor. Yokuş performansi da guzel. Hastane rampasi var %15eğimli oraya 30la gelip 23ile sabit cikiyorum 80kiloyum. Viraji var bir de o egimin orasi %33egimli. Ölctum hepsini. Orayi 10ile cikiyor. Zaten firma 70kg biri icin 50km menzili var ve %25yokus cikar diyor. Telefon uygulamasida var 3tane mod var eco normal Sport. Kac km yaptigini ve kac km kaldigini bir de Total'de kac km yaptin her şeyi goruyosun motor sicakligi vs kac Volt kac watt guc harcadigi vs. cruze kontrolde var frenleme yaptiginda şarj oluyor rejeneratif fren sayesinde.
Ön e-abs arka disk fren.
Hocam nominal 350W, max 700W bu dediğiniz. Navee N65 nominal 500W max 900W 2 bin TL önemli değil. En fazla 12 bin TL'ye en iyi yokuş ve menzil gerekli bana.

Hocam nominal 350W, Max 700W bu dediğiniz. Navee N65 nominal 500W Max 900W 2 bin TL önemli değil. En fazla 12 bin TL'ye en iyi yokuş ve menzil gerekli bana.

Aga neden sadece motor gücüne bakıyosun? O zaman sana bir scooter önereyim 2000W fakat 65 kg scooter ağırlığı var? Uygun mu senin için? 65 kg olduğu için Max 35 yapıyor. Tes M50 de 35 km hız yapıyor.
Sen o 2 bin TL'yi verdiğinde değecek bir scooter değil yani. Şöyle anlatayım burada çevremde çok var navee kullanan. Sana fanboyluk değil tecrübelerden bahsediyorum. 900W olabilir çünkü o scooter 25 kilo. Arada 10 kilo kadar fark var. Ben 80 kiloyken 40 km gidiyorum 50 km için zaten 70 kg olursanız 50 km yol gider diyor yani. Tüm düşüncen watt gücü olmasın. Tecrübelerimden bahsedeyim biraz. Çok kez karşılaştırdık navee65 ile tes scooteri ben her türlü geçiyorum nave yi şarj fullkende, %50'deyken bile ben geçebiliyorum. Çünkü navee65 hemen salıyor kendini şarjı yarıya geldiği zaman düşüyor gücü. Yokuşu da ben daha iyi tırmanıyorum. Çünkü o scooter kendisi zaten ağır yani 900W yetmez ona ki 900W'a çıkmıyor bile Max 750-800W görüyor yokuşta. Ve sağa sola hafif yatırarak gittiğin zaman ayaklığı yere sürtüyor aşınıyor hemen. İskeleti o kadar biçimsiz yapmışlar ki. Yani şöyle düşün.
Xiaomi Pro 2 12400MAH 12.4 ah 600W motor 8.5 inc teker 45 km menzil ve 12 kilo scooter.
Navee65 12500MAH 12.5 ah 500-900W motor. 10 inc teker 65km menzil 25 kilo scooter :D sence de saçma durmuyor mu? E pilleri aynı sayılır 100mAh hiçbir etki etmez? Motor gücü çok yüksek ve ağırlığı da ona göre yüksek. Bu pil buna yeter mi gerçekten bunu hiç düşünmediniz mi?
Sana şöyle anlatayım ben tes M50 scooteri 7 bine almıştım. O zamanlar Xiaomi 10 bin TL falandı. Şu an daha da artmış. Farklarından bahsedeceğim sana. Tes M50'yi istediğin yere taşırsın rahatça çünkü 15 kilo(spor salonunda dumbell kaldırdığını düşün ağırlığı hisset) nave25 kilo :D
Yokuşu hafif olduğu için daha rahat çıkar(diyeceksin ki 900W daha rahat çıkar)hayır çıkmaz çünkü 10 kilo daha ağır navee65 voltajı belli gücü belli. Zaten yokuşta navee yi geçtiğimi söylemiştim. Zaten navee65'in ekranı büyük daha hızlı bitiyor şarjı. Dersen ki hız arttırırım vs. bu sefer motoru hırpalarsın ve en ufak arıza da senden bir sürü fiyat çıkarırlar sana. Tes M50'nin motorunu yakarsan yerli malı olduğu için anlaşmalı kargo koduyla ücretsiz bir şekilde atıyorum pazartesi kargoya verdiysen çarşamba adamlara ulaşıyor cuma günü kargoluyorlar tekrar sana hem batarya hem motor testi yapıp aşınma hangilerinde varsa değiştirip yolluyorlar sıfır gibi. Lastiğine kadar değiştirdiler benim.(yazın 40 derece havada deliksiz 30 dk sürdüm daha sonra motor 50 derece olmuş bir de yokuş çıktım hem de bayağı dik sonra motor yandı. Makine gitti sıcaktan problemli ürün gelmiş hemen kargoladım yeni ürün yolladılar. Arka lastiği patlattım camlı yoldan gidip, ücretsiz bni şekilde yenisini yolladılar. Tamamen yerli olduğu için garnati servisi çok iyi. Uzun kullanım sonucu gidonu dahi oynamıyor şu an 1500km yapmışım hala gidon oynamıyor motor hala sağlam, batarya hala beni 40 km götürüyor ilk aldığımda da 40 km götürüyordu yani. Sana sadece yaşadığım tecrübelerimi anlattım. En ufak farklı bir şey anlatmadım :D
Navee 12 bin TL.
Tes 9 bin TL. Aradaki 2 bin TL de cebine kalıyor :D

Kısaca amasörsüz segmentteki en isi scooter tes M50 diyebilirim. Gerçekten çok inceledim araştırdım cybersoul X3 Pro ile de karşılaştırdık. Her türlü daha iyi. Amasörlü segment biraz daha farklı ağırlık giriyor işin içine fiyat artıyor. Şey alabilirsiniz Onvo OV-12 fakat garantisi çok kötü motor bozulsa bir şey olsa kırık bile gelse bakmıyolar.. hızını 75'e çekebiliyosun onun.. çek 75 km hıza bas yokuşa gitsin :D

Yaklaşık 1 aydır kullanıyorum ama bana ilk geldiğimde şarj almıyordu ve katlanmasında problem vardı servise yolladım 1 hafta sonra geldi ve hiçbir şey yapmadılar sorun yok deyip yolladılar bende sinirlendim aradım siz böyle böyle yapmışsınız falan dedim değişim istyorum dedim bir daha yolladım bu sefer düzgünce yapıp geri teslim ettiler ürün güzel iyi ama 75km menzil gitmez ben 35 km menzil gidebildim en fazla ama sen 20-25 ile yavaş yavaş gidersen 40-45 gider ilk başta öğrenmek çok zor karışık ve yavaş hızlanıyor hız sınırını kaldırman lazım şu videoda her şeyi anlatıyor
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
tek sorunu çok ağır metroya inip çıkarken çok zorlanıyorum İzmir'de oturuyorsan İzmir'deki toplu taşımada henüz e scooter için bir kural yok alıyorlar bir sorun olursa yaz direk cevap verebilirim şimdiden hayırlı olsun hocam.
Birçok yerde ürün ile alakalı hızlanınca gidon sallanıyor, direksiyon fazlasıyla hassaslaşıyor vs. yorumları gördüm. Böyle bir şikayetiniz var mı? Ürünü almayı düşünüyorum, gönderdiğin kanalda inceleme vs videolarını da izledim bu fiyat bandında en iyisi gibi gözüküyor. Oturduğum yerde eğimli yollar da olduğundan bu ürünün yokuş performansı mest etti. Önerilere açığım. Bilgiler için teşekkür ederim.

Geri
Yukarı