Elektrikli süpürge ile laptop fanını bozmak

demirdrgn

Hectopat
Daha fazla  
Odamı süpürürken laptopumu gördüm ve biraz arka kısmına süpürge tuttum, ardından işlemcinin sabit 0.40GHz'de çalıştığını ve fan sesinin hiç olmadığını fark ettim.

Laptop: Acer Swift 3 SF314-58G ve garantisi devam etmekte. Bunu garantiye yollasam anlarlar mı? Zaten Ghost screen sorunu da vardı, her türlü gidecekti ama şimdi bunu anlayıp bütün masrafı bana kilitlerler mi? (Laptopun vidaları ellenmedi, içi hiç açılmadı.)

Odamı süpürürken laptopumu gördüm ve biraz arka kısmına süpürge tuttum, ardından işlemcinin sabit 0.40GHz'de çalıştığını ve fan sesinin hiç olmadığını fark ettim.

Laptop: Acer Swift 3 SF314-58G ve garantisi devam etmekte. Bunu garantiye yollasam anlarlar mı? Zaten Ghost screen sorunu da vardı, her türlü gidecekti ama şimdi bunu anlayıp bütün masrafı bana kilitlerler mi? (laptopun vidaları ellenmedi, içi hiç açılmadı.)

Ümit var gibi Acer yetkili servisi ile canlı konuşmaya deneyebilirsiniz.

Garantisi devam ediyor ise sakın içini açmayın derim. Fan deliklerinden kompresörle hava tutun ya da kuvvetlice üfleyin. Garantiye gönderin, elektrik süpürgesi tuttuğunuzu anlamayacaklardır bile.

Garantisi devam ediyor ise sakın içini açmayın derim. Fan deliklerinden kompresörle hava tutun ya da kuvvetlice üfleyin. Garantiye gönderin, elektrik süpürgesi tuttuğunuzu anlamayacaklardır bile.
Asıl sizin dediginiz yapilmaz,kompresörle hava tutulmaz. Bilmiyorsanız cevap yazmayin.

Yanıtlar için teşekkürler ama bataryayı çıkarabilmem için vidaları çevirmem gerekiyor. En sağlıklısı garantiye göndereyim o zaman, umarım para istemezler ekran için.

Güncelleme: Yaklaşık 10 dakika önce teknik servis şikayetleri okurken fan çalışmaya başladı çok sesli bir şekilde. Ardından bilgisayarı yeniden başlattım, şuan ise bir sıkıntı yok gibi duruyor. Sizce yine de servise vermeli miyim yoksa garanti bitimine yakın mı vereyim?

Geri
Yukarı