Elektro gitar almak istiyorum

Reddywich

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Tekirdağ
Klasik gitarım var, dinlediğim şarkıların çoğunu çalabiliyorum. Yeni yeni fingerstyle ve arpej çalışmalarıma da başladım. Geçen gün de okulda elektro gitar deneme fırsatım oldu, ilk defa çaldığımdan biraz zorlansam da çok hoşuma gitti. Zaten yeni gitar almak istiyordum, akustik alırım diye düşünmüştüm. Elektro gitara heveslenince daha mantıklı olduğunu fark ettim. Amfi de dahil giriş seviyesi bir gitara en az ne kadar bütçe ayırmam gerekir?

Ben de klasik gitar ile başlayıp daha sonra bana göre olmadığını fark edip elektro gitar almıştım. Öyle pahalı bir şey değil, giriş seviyesi bir elektro gitardı. Amfi'de kendime yetecek kadar küçük bir şeydi. O zamanlar üstünde durmadığım için zamanla unuttum ve çalmamaya başladım ve şu sıralar ben de bir gitar ve amfi alıp çalmaya başlamayı düşünüyorum.

Evde kendi kendine bir yere kadar öğrenmek mümkün. Eğer altyapın var ve gitardan biraz anlıyorsan ileri seviyeye götürmek için de çok fazla rehber ve eğitici video mevcut internet'de. Fakat bir yerden sonra ders alman gerekebilir iyi bilen birisinden ki uygun fiyata öğreten hocalar mevcut özel ders.

Elektro gitarı aldığım ilk zamanlar en büyük etkenin amfi olduğunu bilmiyordum haliyle bayağı bir hüsran yaşadım. Ya amfiyi iyi ve ayar seçeneği fazla olan bir model alman lazım yada hiç denemedim fakat kulaklık takıp kendinin duyabileceği küçük aparatlar var ve bayağı da özelliği var onlardan alabilirsin. Ayrıca ses sorunu yaşayacak isen böyle aparatlar daha faydalı olabilir.

Şunu'da unutmamak gerekiyor ki elektro gitar ekipmanları pahalı oluyor, ucuz olanları aldığında'da pek bir şeye yaramıyor bana kalırsa. Tabii ki elektro gitarın da farklı türleri var, aynı zamanda farklı amfileri.

Uzun lafın kısası başlangıç olarak bu ekipmanları alabilirsin;

Set Halinde

Gitar

Amfi

En uygun fiyatlı ve performans olarak bunları önerebilirim.

Bu ürünlerin incelemeleri de var yani az çok fikir sahibi olabilirsiniz. Ben de bunu düşünüyorum.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Düzenleme: Attığım sitelerde stokta kalmamış olabilir fakat internet'den bulabilirsiniz satan çok fazla yer var. Veya bir müzik ekipmanları satan bir mağazadan çalmayı bilen birisi size alacağınız şeyleri çalarak ve size güzel bir ikili yaparak yeni önermeler yapabilir. En sağlıklısı bir mağazaya uğramak olur. Ortalama 2.000₺ tutabilir bu fiyat tüm ekipmanlar ile, veya ikinci el olarak araştırabilirsiniz.

Ov! Bu fiyat bile bana fazla ya :D 700-800 lira gibi bir miktara kapatmak mümkün değil midir acaba? Dediğiniz kulaklıktan ses almamızı sağlayan aygıtlarla veya daha ucuz yollu amfilerle? Çok mu kalitesiz kaçar?

Ov! Bu fiyat bile bana fazla ya :D 700-800 lira gibi bir miktara kapatmak mümkün değil midir acaba? Dediğiniz kulaklıktan ses almamızı sağlayan aygıtlarla veya daha ucuz yollu amfilerle? Çok mu kalitesiz kaçar?
Valla o cihazlar hakkında pek bir bilgim yok net olarak fakat fiyat performans ürünü olarak geçiyor. Öyle bir cihaz alıp letgo gibi bir yerden ikinci el de elektro gitar bulabilirseniz 800 liraya belki çıkabilir. Ama sesin %70'i belki de amfi olduğundan nasıl bir deneyim elde edersiniz bilemem. Fakat başlangıç ve öğrenmek için ise yeterli olacaktır. Öğrenince iyi ekipmanlara geçersiniz.

Valla o cihazlar hakkında pek bir bilgim yok net olarak fakat fiyat performans ürünü olarak geçiyor. Öyle bir cihaz alıp letgo gibi bir yerden ikinci el de elektro gitar bulabilirseniz 800 liraya belki çıkabilir. Ama sesin %70'i belki de amfi olduğundan nasıl bir deneyim elde edersiniz bilemem. Fakat başlangıç ve öğrenmek için ise yeterli olacaktır. Öğrenince iyi ekipmanlara geçersiniz.
Bu fiyata önerdiğiniz bir ikili var mı? Hoparlör ve kulaklık var, sadece dönüştürücü de yeterli olacaktır.

Bütçeniz varsa Squire Stratocaster bu mevcut. Eğer bütçemi aşıyor derseniz SX Stratocaster bu mevcut. Maalesef ülkemizde enstrüman fiyatları almış başını gitmiş. SX Doremusic'de var, Squire Zuhal'de. Eğer mevcutsa en yakın mağazasında deneyebilirsiniz. Doğrusu da bu. Gitarları deneyerek almanızı öneririm. Gitar Dersi kanalındaki Washburn Humbuckerlı olması güzel de, gitar çok tipsiz ya. Gitarın kişiye motivasyon vermesi de var. 😀

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı