Elektro gitara başlamak istiyorum

YakupAslan

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Meslek
köle
Merhaba iyi forumlar.
Elektro gitara başlamak istiyorum. Daha önce elime gitar alıp birkaç parçanın internetten tabına bakıp çalmaya çalışmışlığım dışında gitarla ilgili hiçbir bilgiye sahip değilim. Bunun dışında tek bildiğim markasının önemli olduğu ve dinlediğimiz/çalmak istediğimiz parçaya göre seçim yapmak. Uzun zamandan beri bağlama çalıyorum, gerek üzerine düşmemem gerekse kursların yetersizliğinden dolayı bunca yıldır öğrenemedim, zaten babamın isteğiyle gitmiştim kendi isteğim pek yoktu bunun da etkisi var :) .
Duman, adamlar, birkaç indie rock grubu ve şu sıralar ağırlıklı Arctic monkeys dinliyorum ve bu grupların parçalarını çalmak istiyorum. Daha farklı gruplar var dinlediğim ama çok fazla değil. Şarkıların sadece 'akor' dedikleri kısımlarını değil solo bölümlerini çalmak asıl hedefim. Yani en azından benim için önemli olan bu. bu grupların şarkılarını çalmayı öğrenip, kötü ses alıyorum diye hüsrana uğramak istemiyorum.
Uzun zamandır almak istiyordum sonunda alacağım gibi gözüküyor, en kötü yaz aylarında almış olurum.
Bütçem amfiyle beraber en fazla 1000 TL. İkinci el daha iyi gözüküyor benim adıma, sonuçta daha ucuza iyi bir gitar almış olurum diye düşünüyorum. Eğer ki bu parçaları çalacak isen daha fazla paraya ihtiyacın var diyorsanız mecbur dişimi sıkarım, iyisini alırım soğumuş olmam.
Teşekkürler.
Bu arada dinlediğim parçanın tamamını çalıp, düzenledikten sonra birleştirmek isterim. Örnek video. Arkada çalan bütün gitar ritimlerini de çalıp video haline dönüştürmek isterim. Bilmiyorum bir gitardan fazlasını mı bekliyorum ama demek istediğimi anlıyorsunuzdur umarım :) . Başka bir örnek. Bu parçayı tek bir videoda, tek bir gitar ile çalınmış hâlde göstermek.

Son düzenleme:
İkinci ele yönelmek çok doğru bir karar. Fakat gitarda tek başınıza yapabileceğiniz şeyler internetten tab ve akorlara bakarak şarkı çalmak olur. Teknik olarak ilerleyemezsiniz. Bütçenizde 500 TL civarına GRG170DX alıp kalan parayla MG15CFR alabilirsiniz.

İkinci ele yönelmek çok doğru bir karar. Fakat gitarda tek başınıza yapabileceğiniz şeyler internetten tab ve akorlara bakarak şarkı çalmak olur. Teknik olarak ilerleyemezsiniz. Bütçenizde 500 TL civarına GRG170DX alıp kalan parayla MG15CFR alabilirsiniz.
Teşekkürler, bakacağım.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı