Elektro gitara başlamak için tam set önerisi

Karyp

Hectopat
Daha fazla  
Uzun zamandır başlamak istediğim elektrogitar için artık fırsatım var. İnternette belli bir süredir araştırma yaptım ve bazı konularda kafa karışıklığı gidermek için buraya yazıyorum. Belli başlı başka forumlarda araştırdım ama çok tartışmalı ve her kafadan başka ses çıkıyor. Oraya sorunca da çok eski tartışmalara yönlendiriyorlar ki güncel bilgi daha iyi olur.

Eğer alırsam her türlü şarkıyı çalmak isterim ama belli tarz olarak genelde eski tür 70-90'lar arası rock (Queen'den tutun Gun's n Roses'a kadar)
Özellikle sololar benim için önemlidir.
Şarkı örneği olarak November rain-Guns n' Roses, Judas Priest-Beyond the Realms of Death, Bohemian Rhapsody solosu, artı genel olarak ünlü sololar.
Ama bunlar ile kısıtlı değil.

Kafamda şimdilik fikir olarak edindiğim gitar Squier bullet strat hss ya da affinity strat hss.
Diğer markaları araştırırken en popüler olanlar bunlar idi. Başka markalar iyidir derseniz bakarım.
Manyetik olarak hss önerildi genel olarak (ton çeşitliliği amacıyla) ama başka türlü önerilere de açığım.
Eğer manyetik dışında bakmam gereken başka önemli özellikler varsa yazarsanız sevinirim.

Apartmanda yaşıyorum, amfi sesi sıkıntı çıkartabilir, o yüzden kulaklık ile amfiye mi bağlamalıyım? Normal de kullanabilirim sadece bilmem lazım.
Amfi olarak Blackstar ID Core 10 V3 modelini kafama koydum fakat başka güzel amfi var derseniz bakmak isterim.

İkinci el durumu biraz tedirgin ediyor çünkü çalmayı bilen tanıdığım yok ve mağazadan garantili almak daha iyi gibi. Fakat ikinci elde şuna buna bak derseniz güzel olabilir. İstanbul'da yaşıyorum, ikinci el için şehir içi daha ideal olur.

Tüm set için bütçem 10.000 ile 14-15.000 bin arasında. Ana amacım beni iyi götürecek ve çeşitli tonlar çalabileceğim bir gitar.
Öneri olarak direk set dizemezseniz, tekli atarsanız çok mutlu olurum.

Yeni konular

Geri
Yukarı