Elektro gitara başlamak ve başlangıç seviyesi gitar tavsiyeleri

0lq

Hectopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Daha önce hiç bir enstrüman çalmadım. Bu aralar nedense çok sardım bu elektro gitar muhabbetine, öğrenmek ve çalmak istiyorum.
Aldığım gibi bir kursa yazilmam lazım mı?
Evde tek başıma ne kadar ilerleyebilirim?
İkinci el olarak hazır bir şey almayı düşünüyorum toplam 800 TL bütçem var.
Sizce bir heves mi? Boşuna almış olmayayım.
Tavsiyelerinizi bekliyorum. Kullanılan terimleri bilmiyorum, ona göre benim anliyacagim 'cahil' dilinden anlatırsanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle alacağın ekipman, 2. el bile olsa bütçenizi biraz arttırmayı tavsiye ederim.
Bulunduğunuz yerdeki bu işlerle uğraşan insanları iyi bir şekilde araştırmanizi tavsiye ederim. Eğer kötü bir eğitmene denk gelirseniz, hem zamanınızı hem de paranızı kaybedersiniz. İki akor gösterip ritim atmak dışında bir şey öğretmekten aciz çok kişi gördüm. Bu yüzden sıkı bir araştırma yapmalısınız. Bana kalırsa eğitim alın. İlerledikçe yavaş yavaş kendi kendinize bir şeyler katmaya başlayacaksınız. Belli bir seviyeye gelince uçsuz bucaksız bir armoni konuları baş gösterecek. Her gelişmek için adım attığınızda üstünüzde daha büyük bir sorumluluk olacak. İyi bir İngilizceniz varsa yabancıların çektiği ders videoları size çok ciddi bir ilerleme sağlayacaktır.(Özellikle ileri düzey sayılacak armoni konularında) Yani evde öğrenme aşamaları bu tarz vs. olur. Ama dediğim gibi önce ders almanızı tavsiye ederim. Bu işte en önemli nokta "meraktır". Merak etmeden başaramazsınız. Heves olup olmadığını biz bilemeyiz. Ama şunu söyleyebilirim ki oldukça iyi bir yere gelmeyi planlıyorsanız, çok ciddi bir sorumluluk altına gireceksiniz.

Son düzenleme:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Bunu yapsak nasıl olur?

@Conficker Belasi Akustik manyetiklerinin elektrik gitar ile bir ilişkisi yok. Elektrik gitar ile akustik gitar farklı sazlar. Elindeki ekipman üzerinden sorduğun bir soru ise farklı bir başlık altında tartışılsın konu.

@Metoboy_Lead güzelce öztelemiş. Ben yine de ilk gitarınızın çok zorunda kalınmadığı sürece 2. el olmaması gerektiğini düşünüyorum özellikle de elektrik gitarlar için. Olacaksa da çok ciddi ve işin ehli bir luthier'nin kontrolünden geçmesi gerekir.

Zira elektrik gitar sazdan çok silaha benzer yapısı dolayısıyla. Bir grup mekanik prensiple ilgilenmek gerekir ve bu durum yeni başlayacak öğrenci için çok can sıkıcı olabilir.

Kurt Cobein'nin gitarı:
landscape-1447082966-kurt-cobain-mtv.jpg
070516-sub-1959-martin-3.jpg

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı