Elektrogitar önerisi

Mülayim Serto

Picopat
Daha fazla  
Herkese merhaba,
Elektrogitar almak istiyorum. Almışken düzgün bir şey alayım malum hem her şey pahalılaşıyor hem de satması zor. İlanlara bakıyorum kaç aydır duruyor ürün. 0 olanlardan dandik alacağıma 2. el olanara bakayım dedim fakat yaşadığım yerde pek bulamadım beni uzun süre götürecek bir şey. İl dışında buldum fakat kargo sıkıntı satıcı güzelce kutuya koyup patpata sararım dedi ama kargoda bir şey olursa ben meshuliyet kabul etmem dedi. O da haklı o kadar dikkat ediyor ama kargo çalışanları dikkat etmiyor. Bir düşüneyim tekrardan dönerim dedim burada birçok kişi var bu konuları bilen.

Bütçen ne kadar hocam ona göre bir şey tavsiye edeyim. Kargoyla gelmesinden şüphe etme 2 defa gitar aldım kargoyla bir sıkıntı olmadı. Kargo çalışanları dikkat ediyor çünkü mesuliyet onlarda, ayrıca ürünün her tarafında uyarı oluyor kırılabilir dikkat diye, öyle bir kutuya çok şanssız değilsen dikkat etmeyen kargocu denk gelmesi zor.

Bütçen ne kadar hocam ona göre bir şey tavsiye edeyim. Kargoyla gelmesinden şüphe etme 2 defa gitar aldım kargoyla bir sıkıntı olmadı. Kargo çalışanları dikkat ediyor çünkü mesuliyet onlarda, ayrıca ürünün her tarafında uyarı oluyor kırılabilir dikkat diye, öyle bir kutuya çok şanssız değilsen dikkat etmeyen kargocu denk gelmesi zor.
10k civarı olsun dediydim

Tavsiyeniz var mı?

Epiphone Les Paul Special II
Squier Bullet Strat
Ibanez GRG121DX-WFN
Kozmos KLP-STD-BK

Açıkcası bütçe biraz düşük olduğu için bu bütçeye alınabilecek bazı gitarları yukarıda sıraladım. Bu bütçede zaten çok manyetikten vb bahsetmeye gerek yok aşağı yukarı her marka aynıdır. Tipi hoşuna gideni al geç. Tabi eğer strat alacaksan SSS manyetiklerde fazla sert tonlar elde edemezsin o aklında bulunsun. HSS manyetikli bakman lazım. Diğerlerinde zaten humbucker bulunmakta. Ama yumuşak tonlar çalmak istiyorsan strat daha iyi seçim olur.

Epiphone les paul Special II.
Squier bullet strat.
Ibanez GRG121DX-WFN
Kozmos klp-std-bk

Açıkçası bütçe biraz düşük olduğu için bu bütçeye alınabilecek bazı gitarları yukarıda sıraladım. Bu bütçede zaten çok manyetikten vb bahsetmeye gerek yok aşağı yukarı her marka aynıdır. Tipi hoşuna gideni al geç. Tabii eğer strat alacaksan SSS manyetiklerde fazla sert tonlar elde edemezsin o aklında bulunsun. HSS manyetikli bakman lazım. Diğerlerinde zaten humbucker bulunmakta. Ama yumuşak tonlar çalmak istiyorsan strat daha iyi seçim olur.

Yamaha pacifica 112v buldum 9.7k ye yazdıklarına göre bu nasıl?

Yamaha pacifica 112 buldum 9.7k ye yazdıklarına göre bu nasıl?

O da güzeldir. Ama ben olsam kozmos ya da Ibanez alırdım.

Ibanez GRG131DX-BKF grg şu modeli de güzel gözüküyor. Tamamen zevk meselesi aslında YouTube'dan birkaç videoda incelemesine bak. Eline almaktan keyif alacağın bir model seç. Aşağı yukarı hepsi aynı kalitede çünkü.

O da güzeldir. Ama ben olsam kozmos ya da Ibanez alırdım.

Ibanez GRG131DX-BKF grg şu modeli de güzel gözüküyor. Tamamen zevk meselesi aslında YouTube'dan birkaç videoda incelemesine bak. Eline almaktan keyif alacağın bir model seç. Aşağı yukarı hepsi aynı kalitede çünkü.

Başını ağrıtım kusura bakma bir şey daha soracağım. İnternette yabancı Türkçe yazılara baktığımda Yamaha pacifica 012 başlangıç ve orta seviye için güzel diyorlar 7K civarı buldum belki biraz daha fiyat düşerler sence direkt onu alsam nasıl olur?

@DexMean aga senin de fikrini alabilir miyim? Geçen gün forumda görmüştüm seni.

Son düzenleme:
Yamaha Pacifica'lar seni götürür. Ama amfiye para ayırdın mi? Benim merak ettiğim bu. Eğer ayırmadıysan Pacifica 012 ile Blackstar ID Core 10 alabilirsin. 10K civarına gelir. Haricinde arkadaşın dedikleri de olur ama Kozmos'a pek yanaşma. Eğer bakabileceğin bir gitar market falan varsa SX markaya bak, şehir dışından ikinci el alacaksan detaylı video iste, çünkü bazen patlak model olabiliyor SX'lerin öyle bir sorunu var ama işçiliği düzgün bir SX sana en iyi gitar olur özellikle Squier'a göre vs. Amfin varsa Pacifica 112v de olabilir. Ayrıca bu işin ne çalacağına bağlı da değişme durumu var. Detayı çok ama yukarıda bahsettiğim marka modeller seni uzun süre tatmin eder. SX SST-62 ya da SX SST Naturel'e de bakabilirsin. Amfi yoksa yukarıda dediğimi yapabilirsin duruma bağlı başka bir model de öneririm.

Yamaha Pacifica'lar seni götürür. Ama amfiye para ayırdın mi? Benim merak ettiğim bu. Eğer ayırmadıysan pacifica 012 ile Blackstar ID Core 10 alabilirsin. 10k civarına gelir. Haricinde arkadaşın dedikleri de olur ama Kozmos'a pek yanaşma. Eğer bakabileceğin bir gitar market falan varsa SX markaya bak, şehir dışından ikinci el alacaksan detaylı video iste, çünkü bazen patlak model olabiliyor SX'lerin öyle bir sorunu var ama işçiliği düzgün bir SX sana en iyi gitar olur özellikle Squier'a göre vs. amfin varsa pacifica 112v de olabilir. Ayrıca bu işin ne çalacağına bağlı da değişme durumu var. Detayı çok ama yukarıda bahsettiğim marka modeller seni uzun süre tatmin eder. SX SST-62 ya da SX SST Naturel'e de bakabilirsin. Amfi yoksa yukarıda dediğimi yapabilirsin duruma bağlı başka bir model de öneririm.

2. el pacifica 012 buldum 7K ye onu alıp üstüne 2.7k ye Yamaha GA15 ya da boston GR15 alayım diye düşündüm.

Geri
Yukarı