Elektronik gümrük (Instagram) güvenilir mi?

124629

Kilopat
215 bin takipçili bir sayfa (@elektronikgumruk). Gümrükten tasiş ihalesi ile aldıkları ürünleri uygun fiyata sattıklarını beyan ediyorlar. "marka tescil belgesi" ve "satış sonrası hizmetleri yeterlilik belgesi" fotoğraflarını da hesaba koymuşlar. İlk belgeyi sorgulayamadım ancak ikinci belgeyi sorguladığımda bir sonuca ulaşamadım belki de ben berecemedim bilmiyorum. Telefon ve tablet satışlarında kapıda ödeme imkanı sunuyorlar. Sizce güvenilirlik durumu nedir? Kapıda ödemede problem yaşanır mı?

10000 abone almanın 15 lira olduğunu düşünürsek dolandırıcı olma ihtimalleri gayet yüksek. İçinde gümrük ve ihale varsa %99 dolandırıcıdır.
Anladım hocam peki kapıda ödeme sisteminin ne gibi bir açığını bulmuş olabilirler? Ben daha önce kapıda ödeme ile alışveriş yapmadım da.

Anladım hocam peki kapıda ödeme sisteminin ne gibi bir açığını bulmuş olabilirler? Ben daha önce kapıda ödeme ile alışveriş yapmadım da.
Kapalı kutuda geliyor poşetli vesaire kargo çalışanları da imza atıp almadan önce bakmanıza izin vermiyor hocam aldıktan sonra da iş işten geçmiş oluyor.

Kapalı kutuda geliyor poşetli vesaire kargo çalışanları da imza atıp almadan önce bakmanıza izin vermiyor hocam aldıktan sonra da iş işten geçmiş oluyor.
Anladım hocam yani önce içindekini kontrol edeyim sonra parasını vereyim usulü olmuyor kapıda ödemede öyle mi?

Açıkçası 10.000 TL'lik telefonu 5.000 Tl'ye satmaları güven vermedi ama kayıtlı telefon değilsede normal. Bunun vergisi ile zaten 10.000 TL olucak. Basına çıktıklarını idda etmişler, Kanal 7'nin onaylı Facebook sayfasında cidden böyle bir haber var. Ben dikkatli olun derim :(.

Açıkçası 10.000 TL'lik telefonu 5.000 Tl'ye satmaları güven vermedi ama kayıtlı telefon değilsede normal. Bunun vergisi ile zaten 10.000 TL olucak. Basına çıktıklarını idda etmişler Kanal 7'nin onaylı Facebook sayfasında cidden böyle bir haber var. Ben dikkatli olun derim :(.
Evet basına çıktıklarını da söylüyorlar. Ancak tosuncuk da bakanlarla poz vermişti :D Ben kapıda ödemeye güvenmiştim ancak parasını vermeden paketi açmaya izin vermiyorlarsa bunun da bir anlamı yokmuş :(

Anladım hocam yani önce içindekini kontrol edeyim sonra parasını vereyim usulü olmuyor kapıda ödemede öyle mi?
Normalde olması gerek hakkımız var ama sıkıntı çıkarıyor bazıları hocam işte yok elektronik aletlerde olmaz onu yapamayız bunu yapamayız sonra bize sıkıntı oluyor vesaire diyorlar.

Geri
Yukarı