Elektronik gümrük (Instagram) güvenilir mi?

Yorumları incelerken dolandırıldığını söyleyen birisine DM'den ulaştım ve biraz sohbet ettik. Kendisi savcılığa vermiş ve hukuki süreci başlatmış. Bayağı da üzgün görünüyordu 3-4 bin lira kadar para kaybetmiş. Dikkatli olun arkadaşlar.

Şu an yeni bir gelişme oldu ben bu dolandırıcılara WhatsApp'dan ana bacı sövdüm ve benim numaramı dolandırdıkları kişilere yaydılar dolandırdıkları kişilerde bana yazdı ve bir grup oluşturduk dolandırılmış olan bir tanıdığın varsa @bora.shine bana ait Instagram hesabından ulaşsın bana şu an ne kadar çok dolandırılmış kişi bulursa dava süreci o kadar hızlı işleyecek lütfen konuştuğun kişilere Instagram adresimi gönder.

Az önce çekilişlerine katıldım iPhone 12 Pro Max kazandım.
Mesajda diyor ki 453TL gümrük vergisi ödemen gerekiyor.
Benim bildiğim kadarıyla çekilişte bir şey kazanırsan adan Z ye tüm masrafları onlar karşılıyor. Siz ne düşünüyorsunuz?

Benim bildiğim kadarıyla çekilişte bir şey kazanırsan adan Z ye tüm masrafları onlar karşılıyor. Siz ne düşünüyorsunuz?
Çekilişi yapan kim hocam?

Düzenleme: Tamam şimdi okudum tekrar onlarmış :D. Sakın para falan yollamayın dolandırıcılar.

O çekilişi en az 100 kişi kazanmıştır. Para vs. yollamayın.

Yeni konular

Geri
Yukarı