Elektronik sigara kullanımı

@AlgoritMa Vaay ION S :) Troycu çıktınız siz de :) Çok pahalı ama işçiliği güzel bir mekanik mod. Ben teleskopik sevdalısı olduğum için gurupta ön sipariş ile almıştım FX22-V2 Teleskopiği :) 160TL'e almıştım bu arada. Şu an bulunursa 2.eli 100TL'e felan gidiyor olabilir emin değilim bakmak lazım.

NOT: Sadece mekanikte kullanacağınız en az 1 pil öneririm. LG HG2 olabilir. Başka bir modda vs. kullanmayın ama sadece mekaniğiniz için ayırın ki deforme olmasın ve risk oluşmasın.

@AlgoritMa Vaay ION S :) Troycu çıktınız siz de :) Çok pahalı ama işçiliği güzel bir mekanik mod. Ben teleskopik sevdalısı olduğum için gurupta ön sipariş ile almıştım FX22-V2 Teleskopiği :) 160TL'e almıştım bu arada. Şu an bulunursa 2.eli 100TL'e felan gidiyor olabilir emin değilim bakmak lazım.

NOT: Sadece mekanikte kullanacağınız en az 1 pil öneririm. LG HG2 olabilir. Başka bir modda vs. kullanmayın ama sadece mekaniğiniz için ayırın ki deforme olmasın ve risk oluşmasın.
2.5 yıldır kullandığım vtc 6 piller daha sıfır gibiler. Hiç shrink filan kullanmadım.
Modum: Emektar Smoant Battlestar Mini bu bile büyük gelmeye başladı.
Elimde bir siren v2 var onu satarsam ya da takasla caliburn pod alasım var. Gerçi şuanda da ion s'i 32 ga nichr80 tel ve N.E.T aromalı evyap salt likitle kullanıyorum. Ama cihaz büyük geliyor.

Dosya Ekleri

• IMG_20191203_225633.jpg
    IMG_20191203_225633.jpg
    817,6 KB · Görüntüleme: 56
  • IMG_20191203_225731.jpg
    IMG_20191203_225731.jpg
    834,9 KB · Görüntüleme: 64
@AlgoritMa O kadar büyük durmuyor aslında tabi kişisel mesele. 32GA nichrom güzel tad verir. Ben khantalcıyım, 26GA tercih ediyorum. 0.75-85 arası OHM'larda mekanik için güzel oluyor. N80 ile ısı kontrollü mü kullanıyorsunuz şu an? Mekanikte nasıl olacak Ni80? :)

Şimdi gerçekten çok doğru şeyler söyleyenler var, evet günde 4 paket cidden fazla. Birahane işletiyorum, biraz onunla da ilgili her gün sabah 10:00'dan gece 02:00'a kadar(en erken, yeri geldiğinde 4-5'e kadar) uyanık kalıyorum, dolayısıyla uyanık kalma süremden dolayı da bu kadar fazla içiyorum ve yaptığım işin stresi emin olun diğer çoğu işten fazladır. Bunu geçtim araya geçmiş, düşünceler, anılar vesaire girince içeride ki ortam iyice dağılıyor.

En az 4 paket sigarayı yaklaşık 3 yıldır içiyorum ve yaşıma göre ciddi anlamda 50-60 yaşında birisinin ciğerlerine sahipmişim gibi hissediyorum. Ve bırakamamamın en büyük sebeplerinden birisi sigara vücutta uyuşukluğa neden oluyor, ancak bu kadar fazla içiyorsanız ve içmemeye çalışırsanız ayakta uyuyorsunuz. Ciddi anlamda hiçbir şeyi algılayamama, hatırlayamama, uyanık kalamama, sürekli uyuma isteği gibi günlük hayatımı olumsuz derecede aşırı etkileyen bir sürü sorun var.

Bu kadar fazla sigara içince uzun süredir, kalple ilgili sürekli bir ağrı problemleri, ciğere batan şeyler, ve sigaradan kaynaklandığına emin olmadığım kas ağrıları... Ancak bu bağımlılık yönüyle mi ilgili bir başka şeyle mi bilmesem de örneğin kokusunu sevmediği için kız arkadaşımın yanındayken koca bir gün boyunca hiç içmiyorum ve canımda istemiyor ama o yanımdan gider gitmez içimde bir korku oluşmaya başlıyor. Ve bir çok yöntem denedim artık yerine bir şey koymadan kurtulabileceğimi sanmıyorum, ve bu el, ağız alışkanlığı değil duman içme isteği buna da eminim. Kimine komik falan geliyor olabilir varsın zayıf gözükeyim sigaradan o kadar bıktım ki inanın hiç birisi umrumda değil.
@Lehaye Şimdi durum şöyle; Facebook gurupları felan kapatıldı sonra bir kısmı geri açıldı vs. Piyasa telegramdan devam ediyor. Ortalık biraz karışık yani, ben bir kit önersem de bulunamayabilir hemen. Ayrıca şu da var; Bütçeniz nedir? Yeniden sarılabilir ve hazır coile göre çok daha uyguna gelen bir tanklı atomizer mi istiyorsunuz? DL ve MTL dediğimiz iki ana başlık var. Birisi nargile gibi düşük mg nikotinli likitler ile kullanılır ve çok miktarda direk ciğere çekilerek içilir. MTL ise sigara içimini taklit eder, yüksek mg nikotinli likit ile kullanılır ve sigara gibi önce ağız içine sonrasında ciğere çekilir ve dışarı verilir. MTL daha çok sigaraya benzediği için nikotin tatmin duygusu da daha fazladır. Ben biri olmadan öteki ile yapamıyorum, ikisi de her zaman mevcut elimde. Regüle modlar var dünya çeşitleri var, mekanik modlar var dünya çeşitleri var. Pat diye kit yazmaktansa önce ne istediğinize bir karar vermeniz lazım. İşin içinde bir de POD gerçeği var. Küçücük hafif ve enteresan cihazlar. Bütçe sorun değil ve sadece amaç sigarayı bırakmak ise POD çok güçlü bir aday olarak orada duruyor. Bir nevi hazır coil gibi kartuşları vardır ve çoğu kişi yeniden sarım yapamaz. Kullan at şeklinde oluyorlar. En fazla 5 gün gider en kral POD kartuşu. Bu terimleri internetten youtubedan bir araştırmanızı ve kafanızda bir fikir oluşturmanızı öneririm.
1-Atomizer
2-MOD
3-POD MOD
4-DL
5-MTL
Ayrıca esigara.eu forumuna üye olup oraları kurcalamanızı ve kapanmamış Facebook guruplarında da satıcılardan uzak durarak bilgiler araştırmanızı öneririm.

@Blecade

Hazır coil birkaç gün sonra aynı performansı vermemeye başlıyor ve tüketim miktarınıza göre zamanla kararıyor ve tad yok oluyor. Yani ömrü doluyor. Bazı temizleme yöntemleri ile birkaç gün daha kullanılacak kadar temizlenebiliyor ama dediğim gibi bütçe mesele değil ve amaç sadece sigarayı bırakmak-aynı zamanda olabildiğince az zahmet ile Vape kullanmak ise sıkıntı yok. Coilleri nereden kaça tedarik ediyorsunuz onu merak ettim.

@Alpaslan64

Sigara yerine bunu içsinler inanın daha iyi. Bu zararsız demiyoruz ki biz, ciğerine buharlaştırılmış gliserin çekiyorsun sonuçta elbette zararı var ama sigaradaki binbir çeşit zıkkıma çok daha az zararlı. Dünya yuvarlaksa buhar sigaradan çok çok daha az zararlıdır. Bu sabit ve net bir gerçek. Henüz hiçkimse 'VAPE' yüzünden ölmedi. Piyasadaki haberler tamamen sigara lobisi ve devletlerin vergi korkusu nedeniyle ortaya çıkan palavralardan başka bir şey değil. PG'e alerjisi yoksa kişinin bunun dışında bilinen bir sağlık sorunu yok. Ciğerde su toplama, böbrek ağrısı (bu kalitesiz VG-PG ve aroma sonucu oluyor) gibi şeyler kulaktan dolma şehir efsaneleridir.

@Batina

En başta yakın dostumun babası MTL sayesinde 1.5 yıldır sigara içmiyor. Bir başka çok yakın arkadaşım ve ben zaten aynı anda başladık buhara ve ikimizde bu işin ...yiz :) Zevkine sigara yaktığımda 2 nefes sonrası ağzım leş oluyor ve istesemde içemiyorum. Buhar da yalan yok bağımlılık yapabilir çünkü o çıkan buhara ve aromaya insan alışıyor. Binbir çeşit likit var, pastane-tütün-meyve-fresh olarak 4'e ayırıyorum ben. Durum böyle yani karışık ama aslında bir o kadar da basit.

Ekleme: @Batina Tamamen kafada bitiyor. Kafada bitirmeye yardımcı olmak amacıyla alınırsa sorun yok. 2.5 yıldır içiyorum hiçbir sağlık sorunum olmadı. Dişlerinizde hassasiyet varsa belki atomizerden atomizere değişen sıcak-soğuk buhar muhabbeti nedeniyle hassasiyet olabilir ama birkaç ay sonra zaten tamamen alışılıyor. Son 1 yıldır tüm düzenim cihazlarım ve likit tedariğim düzene oturduğu için sorunsuz zahmetsiz şekilde kullanıyorum. Düzgün bir rehber eşliğinde buhara başlayanın sigaraya tekrar dönme olasılığının %20'den az olduğunu düşünüyorum. Başlattığım kimse dönmedi ya da baştan kaybetmişti ve döndü.

hocam bana e-posta veya ınstagram adresi verir misiniz cidden size ulaşmam bu adımda bana çok yardımcı olabilir diye düşünüyorum.

@AlgoritMa O kadar büyük durmuyor aslında tabi kişisel mesele. 32GA nichrom güzel tad verir. Ben khantalcıyım, 26GA tercih ediyorum. 0.75-85 arası OHM'larda mekanik için güzel oluyor. N80 ile ısı kontrollü mü kullanıyorsunuz şu an? Mekanikte nasıl olacak Ni80? :)
Hayır modum ısı kontrolünde stabil değil. O yüzden kullanamıyorum. Mekanikte 28ga kanthala devam ederim madem. 😄

Günde 4 paket sigara içecek parayı nerden buluyorsun ya 😃. Sigarayı bıraktığında cebinde kalacak parayla neler yapabileceğini hesaplayıp görürsen ciddi anlamda motive oluyorsun. Bırakmayı biraz daha kolaylaştırıyor psikolojik olarak.

Bu dediğimi umarım kimse yanlış anlamaz ama gelirimin belli bir düzeni olmasa da 7-10k arasında değişiyor.

@Kubilay Ertekin [email protected] Tek istediğiniz sigarayı bırakmak ve zaten günde 3-4 paket içiyorsanız bütçeyi umursamayacak beni dinleyeceksiniz :) Mail atın numaramı vereyim, yarın müsait olduğunuz zaman ben de müsaitsem sizi arayayım.
hocam mailinize bakarsınız birazdan sadece model ismi almam lazım çünkü sabah 8 de bir başka ürüne para havale olacak eft saatlerini geçtiğimiz için talimat olarak işlendi ama başka yerden sipariş verirsem gitmez.
@Kubilay Ertekin [email protected] Tek istediğiniz sigarayı bırakmak ve zaten günde 3-4 paket içiyorsanız bütçeyi umursamayacak beni dinleyeceksiniz :) Mail atın numaramı vereyim, yarın müsait olduğunuz zaman ben de müsaitsem sizi arayayım.

mailinize bakabilirsiniz.

Ben de günde 2 paket içiyordum her yolu denedim bırakıyordum ama tekrar başlıyordum. En son bırakma işini bıraktım bari içeceksem e sigara içeyim mantığı ile başladım.
Çok da iyi yaptım diyorum.
- Öksürük vs yok.
- Üstüm başım, elllerim, evim kokmuyor.
- Sigara kaynaklı halsizlik yok.
- Cildim daha iyi durumda, dişlerim sararmıyor.
Özetle sigara ile kıyaslanmaz bile zararları konusunda.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

@dogant Mail üzerinden yardımcı olmaya çalışıyorum arkadaşa. Biraz aceleye geliyor ama yapcak bişi yok öyle istiyor -_-

En mantıklısını yapmışsınız. Evim kokmuyor, odam kokmuyor, (bir zamanlar vardı) arabam kokmuyor, kıyafetlerim kokmuyor. Zararsız değil ama sigarayla karşılaştırılamaz. Vape hayattır mottosu cidden doğru çıktı.

Geri
Yukarı