Elektronik sigara masraflı mı?

emirefebozkurt07

Centipat
Daha fazla  
Selam kardeşlerim. Ben uzun zamandır Vozol kullanıyorum. Ve her ay 500'e onu almaktansa elektronik sigara almak istiyorum. Fakat masrafı çok oluyor diyorlar. Bu konu hakkında beni aydınlatır mısınız? Sürekli pamuğudur bir şeyidir değiştirmem gerekiyor mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet elektronik sigara masraflıdır. Cihazı aldıktan sonra eğer hazır coil kullanacaksanız her ay coili yenilemeniz lazım. Eğer hazır coilli bir makine değil de rta atomizer (sarımlı atomizer) kullanacaksanız sarma kiti, pamuk, tel vs. almanız gerekiyor. Likit fiyatları da ayrı bir uçmuş durumda. Anlayacağınız devamlı bir masrafı oluyor elektronik sigaranın. Sigarayı bırakmak için belki doğru bir adım olabilir başlamak fakat zevk için başlamak bence yanlış olur. Anlaman açısından biraz yüzeysel yazdım. Umarım yardımcı olmuştur söylediklerim.
Coiller + likit ile birlikte (tabii ki içiminize de bağlı olarak, ayrıyeten yaşadığınız şehirdeki fiyatlar da önemli likit için) ayda en az 500'ü bulur. Yani en son o civardaydı...
Sarım şeklinde yapacaksanız toplu alıyorsunuz. Birkaç ay götürüyor o sizi (tel, pamuk vs.)
Tabii araştırdıysanız DL içim ve mtl içim olmak üzere ikiye ayrılır e-sigara. Masraflar iki şekilde de değişiklik gösterir.

(E sigarayı tavsiye etmemekle beraber Türkiye'de yasal değildir ve sağlığa zararlıdır.)

Selam kardeşlerim. Ben uzun zamandır Vozol kullanıyorum. Ve her ay 500'e onu almaktansa elektronik sigara almak istiyorum. Fakat masrafı çok oluyor diyorlar. Bu konu hakkında beni aydınlatır mısınız? Sürekli pamuğudur bir şeyidir değiştirmem gerekiyor mu?

Nikotin miktarı normal sigaradan daha fazla olduğundan çok içeceksiniz muhtemelen.

Elektronik sigara Vozol ve normal sigaraya oranla daha uygundur. Coilini kendin sarabilirsin ancak coil malzemeleri bulmakta sorun çekebilirsin veya elektronik sigarayı almadan önce coil fiyatı uygun bir cihaz seçebilirsin. Premium likitleri kendinde yapabilirsin örneğin ben lemon tart yapmıştım. Türk likitlerini önermem ama illa da hazır alayım diyorsan johnny vaper sitesinden alabilirsin. Ayrıca esfvape forumunda güvenli sitelerin listesi var.

2014 yılında elektronik sigaraya geçtim. Yıllarca kullandım.

Türkiye'de orjinal likit bulunamadığı için (zaten hepsi kaçak) orjinal olanlara 1 haftalık likite 500 TL maliyet çıkar. Evyap isterseniz maliyet düşer, orada da aroma problemi çıkar. Maalesef aromaları orjinalden bölme diye satan yerler dahi 1:10 PG ile seyreltip içine bir de etil maltol ekleyerek voleyi vurma derdinde.

Evde dünya kadar cihazım var, bu piyasa yamyamları yüzünden tekrar normal sigaraya döndüm.
Elektronik sigarada eğer aromasız likit tüketir, likitinizi kendiniz yapar ve coili kendiniz sararsanız aşırı masrafsız. Ama aromalı likit ararsanız astarı yüzünden pahalıya geliyor. Hele ki o cihaz çıkmış, bu atomizer çıkmış diye merak etmeye başlarsanız bende olduğu gibi bir ara 10 mod 30 atomizerlik bir koleksiyonunuz olur ve köşede çürümeye devam eder.

Geri
Yukarı