Elektronik Sigara Patlar Mı?

DeSeRT_TR

Hectopat
Daha fazla  
Kardeşim internetten elektronik sigara getirtecek 1200 lira. Devre korumalıymış, şarjlı. Bana verecek. Bunu içerken patlama riski nedir? Korkuyorum açıkçası. Güvenebilir miyim? Elektronik sigara deneyen var mı? Patladığına dair bir haber okumuştum sanırım. Siz ne dersiniz?

Hocam 40sn üstü basılı tutmadığınız ve likitin bakımını doğru yaptığınız sürece bir şey olmaz. Zaten artık çoğu model ısındığı zaman güçü kesiyor.

Lityum iyon pillerinin genelinde var bu risk, telefonunun bataryasının patlama riskiyle aynı diyebilirim patlama olasılığı...

Mekanik modların patlama riski var. Çünkü herhangi bir kısa devrede, pile aşırı derecede yüklenerek vent denilen olaya sebebiyet veriyor. Dijital sağlam çipi olan bir moda Sony, Samsung gibi 25A değerlere sahip pil takarsanız patlama olasılığı 0'a yakın.

Mekanik modların patlama riski var. Çünkü herhangi bir kısa devrede, pile aşırı derecede yüklenerek vent denilen olaya sebebiyet veriyor. Dijital sağlam çipi olan bir moda Sony, Samsung gibi 25A değerlere sahip pil takarsanız patlama olasılığı 0'a yakın.
Anladım.
Aldım sigarayı kullanıyorum. Şimdilik bir sıkıntı yok gibi.

Yeni konular

Geri
Yukarı