Elektronik teknolojisi okuyup DGS ile elektrik-elektronik mühendisliğine geçmek

Hocam yalnız ben şu an dershanede eşit ağırlık alanındayım başka bir şansım yok derece ile yerleşmek zor mu?

300 bine girmek kolay biraz çalış yeter Tıp' a girmeyecen sonuçta 300 bin baya kolay ciddiyim liseden mezun oldukdan 8 sene sonra arada üniversite de okudum tekrar sınava girdim biraz çalışmıştım 240 bin yaptım şuan 3. Okuduğum bölüm Bilgisayar programcılığı oldu niye direk mühendislik yazmadın dersen işim ile birlikde ikisini zor götürürüm. bende dgs girip mühendisliğe uğraşırım sonrasında diye girdim de pek ümidim yok :)

300 bine girmek kolay biraz çalış yeter tıp'a girmeyecen sonuçta 300 bin bayağı kolay ciddiyim liseden mezun oldukdan 8 sene sonra arada üniversite de okudum tekrar sınava girdim biraz çalışmıştım 240 bin yaptım şu an 3. okuduğum bölüm bilgisayar programcılığı oldu niye direk mühendislik yazmadın dersen işim ile birlikde ikisini zor götürürüm. Bende DGS girip mühendisliğe uğraşırım sonrasında diye girdim de pek ümidim yok :)

Hocam orası öylede benim hedefim DGS'de derece yapıp İTÜ veya ODTÜ'de okumak. DGS'de ilk 10'a girmek istiyorum. Üniversitede ortalamamı yüksek tutsam kontenjanı "1" olan bir üniversiteye yerleşemez miyim?
Ek olarak DGS'ye 2026'da gireceğim.

Hocam orası öylede benim hedefim DGS'de derece yapıp İTÜ veya ODTÜ'de okumak. DGS'de ilk 10'a girmek istiyorum. Üniversitede ortalamamı yüksek tutsam kontenjanı "1" olan bir üniversiteye yerleşemez miyim?
Ek olarak DGS'ye 2026'da gireceğim.

ODTÜ için O şekilde yaparım dersen avantajlı olabilir ama sıkı çalışman neredeyse sınavı fullemen lazım gerçi AYT girsen de aynı şeyi yapman lazım en azında DGS de 2 bölüme çalışacaksın daha iyi olabilir ODTÜ gibi yerler için.

ODTÜ için o şekilde yaparım dersen avantajlı olabilir ama sıkı çalışman neredeyse sınavı fullemen lazım gerçi AYT girsen de aynı şeyi yapman lazım en azında DGS de 2 bölüme çalışacaksın daha iyi olabilir ODTÜ gibi yerler için.

Hocam beni tek korkutan yanı kontenjanın 1 olması. Ama sınavı fullersem yerleşirim muhtemelen.
Sizce hocam?

@DenizYıldızı Patrick

Sağ olun hocam bir de hocam sizce 2 yılda 2 saat çalışarak derece yapılabilir mi?

O sana bağlı.
Herkesin beyin yapısı aynı değil sonuçta kimi insan 1 defada çalıştığı şeyi anlayıp kavrıyorken kimisi 2-3 tekrar yapınca bunu yapabiliyor yani sana bağlı kendini ne kadar tanıyorsan ona uygun bir çalışma sistemi ayarla.
Ama şöyle de bir gerçek var sıkı çalışmak yeteneği yener :)

Yeni konular

Geri
Yukarı