2 yıllık adalet bölümü okuyup oradan DGS ile hukuka geçmek

Dino Ortolani

Hectopat
5E46F9D9-4B1D-4493-9370-146540C2813C.png

Puanım bu şekilde görüldüğü üzere.
Benim hedefim önce 2 yıllık adalet okuyup oradan DGS ile hukuka geçmek.

Peki bu işlemler nasıl ilerliyor kademe kademe anlatabilecek var mı?

Hukuk okumak çok istiyorum başka bir bölüme ilgim yok hiç DGS için tabiri caizse hayvan gibi çalışabilirim.

Ben en son baktığımda DGS ile dört yıllık bölüme yerleşebilen kişiler sınava girenlerin sadece %10'unu oluşturuyordu. Çevremde de DGS ile bir şeyler yapabileni görmedim. Heves kırmak için de söylemiyorum. Gerçekten hukuk istiyorsun DGS'den önce oturup üniversite sınavları için ciddi bir şekilde çalış. Mezuna kalmak çok kötü bir şey değil. Diğer türlü elinde 2 yıllık zaman kaybı olma ihtimali çok yüksek.

Ben en son baktığımda DGS ile dört yıllık bölüme yerleşebilen kişiler sınava girenlerin sadece %10'unu oluşturuyordu. Çevremde de DGS ile bir şeyler yapabileni görmedim. Heves kırmak için de söylemiyorum. Gerçekten hukuk istiyorsun DGS'den önce oturup üniversite sınavları için ciddi bir şekilde çalış. Mezuna kalmak çok kötü bir şey değil. Diğer türlü elinde 2 yıllık zaman kaybı olma ihtimali çok yüksek.

Sıkıntı şu ki bu sınava 2.girişimdi yani ailem endişeliniyor biraz benim için.

Eniştem göz doktoru onlar bile bölüm önerdi
optik eczane teknisyenliği falan diye bir kaç tane daha 2 yıllık söylediler aklımda değil

optik yazarsan benim çalıştığım hastaneye yakın bir yere açarsın hastaları sana yönlendirim falan diyor

Sıkıntı şu ki bu sınava 2.girişimdi yani ailem endişeliniyor biraz benim için.

Eniştem göz doktoru onlar bile bölüm önerdi
optik eczane teknisyenliği falan diye bir kaç tane daha 2 yıllık söylediler aklımda değil

optik yazarsan benim çalıştığım hastaneye yakın bir yere açarsın hastaları sana yönlendirim falan diyor
Açıkçası bana daha mantıklı geldi ama senin de sevebileceğin bir meslek yapman önemli.

Geri
Yukarı