Elementary OS GT 9600M ekran kartı sürücüsü kurmak

kaan aruca

Hectopat
Merhabalar bilgisayarım eski olduğu için Elementary OS kurdum fakat ekran kartı sürücüsünü bir türlü kuramadım yardımcı ne olursanız sevinirim.

Sistem özelliklerim:

İşlemci: Intel Core 2 Duo P7350 / 3 MB L2 önbellek.
Bellek: 3 GB (2+1) DDR2.
Ekran kartı: 9600M GT / 512 MB.
Ekran: 1280×800
Sabit disk: 250 GB – 5400 d/d
Optik sürücü: çift katman DVD yazıcı / lightscribe.
Ağırlık: 2,65 kg.
Kablosuz bağlantı: Intel 4965AGN Wi-Fi / Bluetooth.

Merhabalar bilgisayarım eski olduğu için Elementary OS kurdum fakat ekran kartı sürücüsünü bir türlü kuramadım yardımcı ne olursanız sevinirim.

Sistem özelliklerim:

işlemci: Intel Core 2 Duo P7350 / 3 MB L2 önbellek.
bellek: 3 GB (2+1) DDR2.
ekran kartı: 9600M GT / 512 MB.
ekran: 1280×800
sabit disk: 250 GB – 5400 d/d
optik sürücü: çift katman DVD yazıcı / lightscribe.
ağırlık: 2,65 kg.
kablosuz bağlantı: Intel 4965AGN Wi-Fi / Bluetooth.

Sudo apt Update.
Sudo apt upgrade.
Bunları yaz.

Sistem özelliklerim:

işlemci: Intel Core 2 Duo P7350 / 3 MB L2 önbellek.
bellek: 3 GB (2+1) DDR2.
ekran kartı: 9600M GT / 512 MB.
ekran: 1280×800
sabit disk: 250 GB – 5400 d/d
optik sürücü: çift katman DVD yazıcı / lightscribe.
ağırlık: 2,65 kg.
kablosuz bağlantı: Intel 4965AGN Wi-Fi / Bluetooth.

Zaten kendi açık Intel sürücülerini kuruyor. Ekstra bir sürücü kurmanıza gerek yok. Intel-ucode XF86-video-Intel kuruludur.

Ne ilginç insanlar var, konuyu açan arkadaşın sisteminde Nvidia GPU var, "zaten sistemde Intel GPU sürücüsü kurulu gelir" kabilinden bir şeyler yazıyorlar. Gel de kızma, gel de yazma şimdi bunu.

Ekran kartı: 9600M GT / 512 MB.

Bu aygıt için Nvidia-340 sürücüsünü kurmalısın, şu komutun çıktısını paylaşırsan yardımcı olayım. Çıktıyı hangi çekirdek sürümünü kullandığını görmek için istiyorum. Buna göre depodan ya da farklı bir kaynaktan sürücü kurulumu için yardımcı olayım.

Kod:
uname -r

Aslında açık kaynak nouveau sürücüsü de bu aygıtla idare edecek bir performans verebilir. Ama sistemi uykuya aldıktan sonra devam etme sorunları yaşabiliyor.

Nvidia sürücüsü kurulumu haricinde şunları da uygularsan, sistem daha iyi performans sergileyecektir. Çözüldü: Linux Mint donuyor

Geri
Yukarı