Elementary OS paralı mı?

Teşekkür ederim. Oldu. Umarım yine Ethernet bağlantısı hatası vermez.
5.11.0.27 kernel ile herhangi bir sıkıntı yaşamamanız lazım. Ha doğru driverı kesin olarak kuruyor mu? Kurmuyor. Örneğin 2.5 Gbit'lik ethernet girişim olmasına rağmen RTL8125 driverı kurmak yerine RTL8169 driverını kurdu bende. Bu'da tam verim alamadığımı gösteriyor.

5.11.0.27 kernel ile herhangi bir sıkıntı yaşamamanız lazım. Ha doğru driverı kesin olarak kuruyor mu? Kurmuyor. Örneğin 2.5 Gbit'lik Ethernet girişim olmasına rağmen RTL8125 driverı kurmak yerine RTL8169 driverını kurdu bende. Bu'da tam verim alamadığımı gösteriyor.

Bu kerneli özel olarak indirip sisteme entegremi etmem gerekiyor? Eğer olacaksa yaparım şu anki hali ile hiçbir Linux tabanlı sistem Ethernet ağına bağlanmıyor maalesef.

Bu kerneli özel olarak indirip sisteme entegremi etmem gerekiyor? Eğer olacaksa yaparım şu anki hali ile hiçbir Linux tabanlı sistem Ethernet ağına bağlanmıyor maalesef.
Bildiğim kadarıyla Elementary OS 6 zaten bu kernel ile geliyor olması lazım. En kötü manual kurulum yapamıyor musunuz? İzin vermiyor mu sistem?

Bildiğim kadarıyla Elementary OS 6 zaten bu kernel ile geliyor olması lazım. En kötü manual kurulum yapamıyor musunuz? İzin vermiyor mu sistem?

Şu an Linux dağıtımı kurulu değil. Denemek için canlı olarak başlatıp oradan deniyorum. Manuel kuruluma izin verir sonuça Linux özgür bir yazılım. Ben sürücü kaynaklı olduğunu düşünüyorum ama sürücü arattığımda bulamıyorum maalesef. Bunun için routerı satıp 5 GHz destekli bir Wi-Fi adaptörü alasım var.

Geri
Yukarı