Elementary OS'a Wi-Fi nasıl bağlanır?

onurlg

Centipat
Daha fazla  
Selam arkadaşlar, dualboot olarak kullanmak için HDD'ye Elementary OS kurdum fakat ağa bağlanma da kablolu seçeneği var kablosuz yok. Kablosuz bağlanabilir miyim Windows 11 gibi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sürücüyü kurduktan sonra neden bağlanmayasınız? Kablosuz ağ bağdaştırıcınız nedir?
Kod:
lspci
Bu komutun çıktısını paylaşır mısınız?

Sonda belirttiğiniz hata da disk hatası. Performansı etkiler tabi ki. HDD'nin sağlığından eminseniz GNU/Linux dağıtımını yeniden kurun.

Sürücüyü kurduktan sonra neden bağlanmayasınız? Kablosuz ağ bağdaştırıcınız nedir?
Kod:
lspci
Bu komutun çıktısını paylaşır mısınız?

Sonda belirttiğiniz hata da disk hatası. Performansı etkiler tabi ki. HDD'nin sağlığından eminseniz GNU/Linux dağıtımını yeniden kurun.
Buyrun hocam. Yeniden girince yavaşlık sorunu ortadan kalktı ama şimdi başka bir sorun var videolar uygulaması açılmıyor diğer uygulamalar hızlı ve açılıyor.

Driverı nasıl kurabilirim flash belleği görmesi için kod mu yazmam lazım. İlk defa linux kullanıyorum.

Dosya Ekleri

• 95D5C160-53B9-4DFE-9D63-F4D8295D293D.jpeg
    95D5C160-53B9-4DFE-9D63-F4D8295D293D.jpeg
    258,6 KB · Görüntüleme: 35
Evet hocam usb adaptör kullanıyorum.
USB adaptörlerin hepsi için değil ama bazıları için sürücü bulabiliriz. Umarım sizinki de bulunur.
Marka, model ve chipseti nedir?
Kod:
lsusb
Kod:
lsusb -v
Bu komutların çıktılarını benim gibi böyle kod içinde paylaşır mısınız?

USB adaptörlerin hepsi için değil ama bazıları için sürücü bulabiliriz. Umarım sizinki de bulunur.
Marka, model ve chipseti nedir?
Kod:
lsusb
Kod:
lsusb -v
Bu komutların çıktılarını benim gibi böyle kod içinde paylaşır mısınız?
hocam elemantary os'tan vazgeçtim ve kaldırdım fakat onun için ayırdığım 100 GB'lık alanı hard diske dahil edemiyorum. Yeni konu açtım "kapsamın boyutu en küçük boyuttan daha küçük" hatası ile ilgili.

Yardımlarınız ve alakanız için teşekkür ederim.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2022-10-18 082137.png
    Ekran görüntüsü 2022-10-18 082137.png
    60,3 KB · Görüntüleme: 25
HDD'deki EFI bölümünü silemiyor musunuz? Onu silince sorun kalmaz. Orayı silemiyorsanız format USB'si ile bilgisayarı başlatıp o EFI bölümünü silip geri çıkın.
Bilgisayarı normal şekilde açınca sorun kalmaması lazım.

Yeni konular

Geri
Yukarı