ElementaryOS ile Windows 10 Dual Boot yapmak

Olay MacOS gibi dağıtım yüklemek değil. İstediğiniz masaüstü ortamını öyle görünüme sokabilirsiniz.
Mesela şuan XFCE kullanıyorum ve masaüstüm böyle:
Eki Görüntüle 555822

Önceden KDE kullanıyordum onu da böyle yapmıştım:
Eki Görüntüle 555824
İstediğiniz dağıtımı böyle gözüktürebilirsiniz.

Yalnız ondan önce rehberi Arch Linux için yazacağımdan Arch Linux kurulum rehberi de yapabilirim merak edenler için.
Dual Boot Arch Linux kurulum rehberi yaparsanız çok mutlu olurum.

Olay MacOS gibi dağıtım yüklemek değil. İstediğiniz masaüstü ortamını öyle görünüme sokabilirsiniz.
Mesela şuan XFCE kullanıyorum ve masaüstüm böyle:
Eki Görüntüle 555822

Önceden KDE kullanıyordum onu da böyle yapmıştım:
Eki Görüntüle 555824
İstediğiniz dağıtımı böyle gözüktürebilirsiniz.

Yalnız ondan önce rehberi Arch Linux için yazacağımdan Arch Linux kurulum rehberi de yapabilirim merak edenler için.
Gerek yok, onun yerine arch wiki'yi türkçeleştirmek daha iyi.

Dual Boot Arch Linux kurulum rehberi yaparsanız çok mutlu olurum.
Arch Linux kurmak Debian veya Ubuntu tabanlı sistemleri kurmaktan daha zordur haberiniz olsun. Zor olmasının sebebi ise kurulumunun grafik arayüzüne sahip olmaması ve işletim sistemini terminal komutlarıyla kurmanız gerekmesidir.

Ayrıca Elementary'nin Windows'u neden algılamadığına dair bir fikrim var. Eğer Windows'unuz UEFI ise fakat Elementary'i USB'ye MBR(Legacy) ayarında yazdırdıysanız Windows'u görmeyecektir aynı şekilde Windows Legacy, Elementary ise USB'ye GPT(UEFI) olarak yazıldıysa da geçerlidir.

Arch Linux kurmak Debian veya Ubuntu tabanlı sistemleri kurmaktan daha zordur haberiniz olsun. Zor olmasının sebebi ise kurulumunun grafik arayüzüne sahip olmaması ve işletim sistemini terminal komutlarıyla kurmanız gerekmesidir.

Ayrıca Elementary'nin Windows'u neden algılamadığına dair bir fikrim var. Eğer Windows'unuz UEFI ise fakat Elementary'i USB'ye MBR(Legacy) ayarında yazdırdıysanız Windows'u görmeyecektir aynı şekilde Windows Legacy, Elementary ise USB'ye GPT(UEFI) olarak yazıldıysa da geçerlidir.
MacOS görünümüne benzetebileceğim bir Linux dağıtımı önerebilir misiniz ? Yazılım ile uğraşıyorum.

Uyarı! Bu konu 4 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı