Elimdeki bilgisayarla ne yapabilirim?

EagleEye

Centipat
Elimde eski bir laptop var. Şu konumda arkadaşların desteğiyle önce Linux Mint kurdum fakat verim alamadım. MX Linux'a geçtim en son daha verimli oldu gibi ama hala tam emin olamıyorum. Eski olduğu için genel kullanım amacımı dizi-film izleyip internette zaman geçirmek. Windows 7 mi kursam rahataltır mı diye düşünüyorum fakat bilemiyorum. Yardımlarınızı bekliyorum nasıl değerlendirebilirim bilgisayarı? Özellikleri şu şekilde:

Sistem Özellikleri.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Elimde eski bir laptop var. Şu konumda arkadaşların desteğiyle önce Linux Mint kurdum fakat verim alamadım. MX Linux'a geçtim en son daha verimli oldu gibi ama hala tam emin olamıyorum. Eski olduğu için genel kullanım amacımı dizi-film izleyip internette zaman geçirmek. Windows 7 mi kursam rahataltır mı diye düşünüyorum fakat bilemiyorum. Yardımlarınızı bekliyorum nasıl değerlendirebilirim bilgisayarı? Özellikleri şu şekilde:

Eki Görüntüle 1657584
ChromeOS internette gezimek için ideal ve çok hafif.

Eki Görüntüle 1657584

Hocam sadece dizi film vesaire izleyecekseniz, bir şeyler oynamayıp kredi kartı vs. vermeyecekseniz Windows 7 Home Basic 32 Bit kullanabilirsiniz. Yan bilgisayarımda 1 GB RAM Windows 7 Ultimate 32 Bit var ve sadece CD'den arabaya müzik yazmama izin veriyor. Ve görüntüyü Onboard üzerinden alıyorum. Sizde ekran kartı vs. var 3 GB RAM var Windows 7 kurulabilir bence. Lakin güvenlik desteği kesildiği için hiçbir hesabınızı bağlamanızı öneririm.

Hocam 4 GB rammi var acaba tam anlayamadım.

3GB RAM'in yaklaşık 1 GB kadarını kullanmış. Onu diyor orada.

ChromeOS internette gezimek için ideal ve çok hafif.
Onu kullanmak için sürekli usb'nin takılı olması gerekmiyor mu? Bir kere kurup salabiliyor muyuz? Direkt ona da geçmek istemiyorum çünkü bir kaç indirmeyi o bilgisayarda yapıp usb ile ana bilgisayar alma amacıyla da kullandığım oluyor.
W8.1 işinizi görür diye düşünüyorum.
w10 kurmuştum fakat linux mint gibi zorlana zorlana idare ettiriyordu ondan dolayı o işletim sisteminde de sıkıtnıya girer miyim diye düsündürüyor. win7 daha mı rahat olur diye aklımda soru işaretleri.
Hocam 4 gb rammi var acaba tam anlayamadım.
3GB Var. Fotoğrafın en alt kısmında memory kısmında gözüküyor hocam.
Hocam sadece dizi film vesaire izleyecekseniz, bir şeyler oynamayıp kredi kartı vs. vermeyecekseniz Windows 7 Home Basic 32 Bit kullanabilirsiniz. Yan bilgisayarımda 1 GB RAM Windows 7 Ultimate 32 Bit var ve sadece CD'den arabaya müzik yazmama izin veriyor. Ve görüntüyü Onboard üzerinden alıyorum. Sizde ekran kartı vs. var 3 GB RAM var Windows 7 kurulabilir bence. Lakin güvenlik desteği kesildiği için hiçbir hesabınızı bağlamanızı öneririm.

3GB RAM'in yaklaşık 1 GB kadarını kullanmış. Onu diyor orada.
Evet sadece dizi film youtube gibi takılıp arada bir indirme yapıp usb den aktarım yapmak kafasıyla kullanmak istiyorum. Herhangi başka hesap vs düşünmüyorum. Bahsettiğiniz işletim sistemini nereden indirmiştiniz acaba güvenli bir linki var mıdır?

Hocam win8 yada 8.1 iyi gider.
Win 7 düsünüyordum ama 8.1 i kaldırabilir mi işlemcisi bayağı tırt sanırım

Eki Görüntüle 1657584

Windows 7 veya 8.1 iyi gider hocam. GTA4, CS1.6, CS:GO oynayabilirsin istediğin performansı alabilir misin bilemiyorum.

Evet sadece dizi film YouTube gibi takılıp arada bir indirme yapıp USB'den aktarım yapmak kafasıyla kullanmak istiyorum. Herhangi başka hesap vs düşünmüyorum. Bahsettiğiniz işletim sistemini nereden indirmiştiniz acaba güvenli bir linki var mıdır?

Ben buradan indirdim hocam. Sonra bunu Rufus programından flash belleğe yazıyorsunuz.

Yeni konular

Geri
Yukarı