Elimi yavru kedi ısırdı, hastalık kapmış olabilir miyim?

Kedide virüs varsa ve sana geçtiyse bile o virüslerin insanı etkileyen virüslerden olma ihtimali çok düşük. Kedinin üzerinde yara varsa, gözleri akıyorsa, kötü görünüyorsa hastalıklı olabilir. Öyle bir durum varsa git, yoksa üşensen daha iyi olur :D Kimi yavru kedi ısırmadı ki :D

Hayvan dışkısına temas etsen hayvanda tutunamayan ama insana zararı olan virüslerden etkilenme ihtimalin daha fazla. Kedi normal görünüyorsa sıkıntı yok. Orada bir kedi kuduz olsaydı diğerlerinde de kuduz olurdu. O zaman hareketlerinden ve görünüşünden belli olurdu.

O kedinin tükürüğü kullandığımız sabunlardan daha iyi bir temizleme özelliğine sahip. Hayvanlardan bu kadar korkmayın. Bir hastalıgı yoksa hiçbir şey olmaz.

Kime göre ve hangi bakterileri temizliyor :D Hayvanlara zarar vermeyen bakteriler insanlara zarar verebiliyor.

Telaşlandığımdan değil bu konuyu açmam, sadece bir sağlık kurumuna gitmediğim için huzursuz oldum :kararsız:. Ne kadar gerekli olup olmadığını da bilmiyorum. "küçük bir kedi nasıl kuduz olsun ki?" diye düşünüyorum.

Ben de kediyi sevmek isterken beni de tırmaladı, hiçbir şey olmadı. Birkaç güne gidiverdi yara.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı