Elle dosyaları silinen program sistemden tamamen gitmiş midir?

newodys

Decipat
Arkadaşlar önceden bu konuya taktığımın farkındayım ama bu konudan sonra rahatlayacağım daha uğraşmayacağım.

İndirdiğim bir programın yanında RAVAntivirüs ve RAVVPN adında programlar inmişti ama denetim masasında veya uygulamalar bölümünde gözükmüyordu, sadece çalıştıklarına dair küçük bir simge gözüküyordu. Ben de arkadaşımın tavsiyesiyle güvenli moda geçip dosyaları sildim ve çalışan programlar gitti.

Ama şimdi düşündüğümde sadece dosyaları sildiğim için içimde bir kuşku oluşuyor. Sizce bilgisayar temiz midir? Kaspersky ve MalwareBytes tarama sonuçları temiz.

Bilgisayardaki tek şüpheli durum bilgisayar kapanırken isimsiz bir uygulamanın 2 saliselik bir uyarı vermesi. Performans kaybı veya hesap çalınma gibi bi durum yok.

Muhtemelen ilgili uygulamaların başlatma servislerini, kayıt girdilerini silmediniz. Yaptığınız pek doğru olmamış. Bulk Crap Uninstaller ile tüm kayıt girdileri dahil silebilirdiniz.

Muhtemelen ilgili uygulamaların başlatma servislerini, kayıt girdilerini silmediniz. Yaptığınız pek doğru olmamış. Bulk Crap Uninstaller ile tüm kayıt girdileri dahil silebilirdiniz.
Hocam kayıt girdilerinde RAV ile ilgili olan bulabildiğim her şeyi sildim. Revo Uninstaller programında RAVAntivirus gözükmüyordu. Bu dediğiniz programda gözükür mü?

Hocam kayıt girdilerinde RAV ile ilgili olan bulabildiğim her şeyi sildim. Revo Uninstaller programında RAVAntivirus gözükmüyordu. Bu dediğiniz programda gözükür mü?
Bulk Crap'i deneyin, geçmişe yönelik taraması var mı hatırlamıyorum ancak bununla ilgili bir rehber vardı Sosyal'de.

Tamamdır hocam teşekkür ederim :). Virüs kalmıştır falan diye çok kafaya takmıştım. Performans kaybı, hesap çalınması gibi bir durum yaşamadığından ve taramaların temiz olduğunu göz önünde bulundurarak rahatlatacağim kendimi biraz daha.

Peki bilgisayar kapanırken ismi gözükmeyen program tarafından gelen 2 saliselik uyarı niye olabilir? Sistemle ilgili bir şeydir diye düşündüm ama farklı bilgisayarlar üzerinde denediğimde bu tarz herhangi bir uyarı gelmedi.

Yeni konular

Geri
Yukarı