ELMB vs Adaptive-Sync

O zaman şunu anladım bu sorun varsa eğer monitörde en baştan oluyor sonradan çıkmıyor ortaya, e o zaman dediğiniz gibi internetten alayım deneyeyim bir 5-10 gün baktım sorun yok kullanmaya devam. Ha eğer sorun olursa gönderirim iadeye gitsin. Sanırım en mantıklısı şu an bu.

Bu sorun zaten sonradan çıkan bir durum değil. İade konusuna gelince ben ilk şubeye gittiğimde açılmış monitörü iade almıyoruz demişlerdi. Sonra Vatan'ın müşteri hizmetlerini aradım. Oradaki Vatan şubesiyle görüştü sonradan aldılar.

O zaman şunu anladım bu sorun varsa eğer monitörde en baştan oluyor sonradan çıkmıyor ortaya, e o zaman dediğiniz gibi internetten alayım deneyeyim bi 5-10 gün baktım sorun yok kullanmaya devam. Ha eğer sorun olursa gönderirim geri iadeye gitsin. Sanırım en mantıklısı şu an bu
Evet çoğu sorun en baştan belli ediyor kendisini. Ayrıca için rahat olsun ASUS un VG248QG paketlemesi şahaneydi, kargoda hasar görmesi için ancak kamyon falan çarpması lazım.

Bu sorun zaten sonradan çıkan bir durum değil. İade konusuna gelince ben ilk şubeye gittiğimde açılmış monitörü iade almıyoruz demişlerdi. Sonra Vatan'ın müşteri hizmetlerini aradım. Oradaki Vatan şubesiyle görüştü sonradan aldılar.
şöyle bir durum da var ben monitörü eğer internetten alırsam 250 lira civarı daha ucuza alacağım artı bir de iade etme hakkım olacak e o zaman neden vatandan gidip alayım uğraşayım ki, en mantıklısı böyle bence 😀 bir de monitörü aldığımda tavsiye ettiğiniz bir şey var mı izleyince direk anlayabileceğim color banding muhabbetini? Araştırdım ama bulamadım :/

Şöyle bir durum da var ben monitörü eğer internetten alırsam 250 lira civarı daha ucuza alacağım artı bir de iade etme hakkım olacak e o zaman neden Vatan'dan gidip alayım uğraşayım ki, en mantıklısı böyle bence 😀 bir de monitörü aldığımda tavsiye ettiğiniz bir şey var mı izleyince direk anlayabileceğim color banding muhabbetini? Araştırdım ama bulamadım :/

Benim attığım görsel gibi oluyorsa veya Google'da ASUS color banding diye aratın görsellerde görürsünüz. Zaten sorunu görmek için çok çaba göstermenize gerek yok direk belli oluyor.

Benim attığım görsel gibi oluyorsa veya Google'da ASUS color banding diye aratın görsellerde görürsünüz. Zaten sorunu görmek için çok çaba göstermenize gerek yok direk belli oluyor.
Tamamdır çok teşekkür ederim. Peki siz farkettiniz geri gönderdiniz ya da göndermediniz mi? Nasıl o şekilde kullanmak zorunda kaldınız acaba?

Tamamdır çok teşekkür ederim. Peki siz fark ettiniz geri gönderdiniz ya da göndermediniz mi? Nasıl o şekilde kullanmak zorunda kaldınız acaba?

Ben iade ettim işte yukarıda da açıkladım.
Şöyle bir durum da var ben monitörü eğer internetten alırsam 250 lira civarı daha ucuza alacağım artı bir de iade etme hakkım olacak e o zaman neden Vatan'dan gidip alayım uğraşayım ki, en mantıklısı böyle bence 😀 bir de monitörü aldığımda tavsiye ettiğiniz bir şey var mı izleyince direk anlayabileceğim color banding muhabbetini? Araştırdım ama bulamadım :/

Monitörlerden hangisine karar verdiniz ?

Son düzenleme:
Evet çoğu sorun en baştan belli ediyor kendisini. Ayrıca için rahat olsun ASUS un VG248QG paketlemesi şahaneydi, kargoda hasar görmesi için ancak kamyon falan çarpması lazım.
Hocam, VG248QG modeli bugün elime ulaştı gerçekten harika paketleme monitör kesinlikle şahane bu arada. Aynı şekilde benimde 120Hz dışında ELMB özelliği açılmıyor ELMB açmadığımız zaman monitör kaç MS gecikme ile çalışıyor bilginiz varmı? Yani kısacası ELMB açık değilken 0.5 Ms gecikmeyemi sahip.

Hocam, VG248QG modeli bugün elime ulaştı gerçekten harika paketleme monitör kesinlikle şahane bu arada. Aynı şekilde benim de 120Hz dışında ELMB özelliği açılmıyor ELMB açmadığımız zaman monitör kaç MS gecikme ile çalışıyor bilginiz var mı? Yani kısacası ELMB açık değilken 0.5 Ms gecikmeyemi sahip.

VG279qm Monitörde denemeler sonucunda rekabetçi oyunlarda ELMB teknolojisi imput lag sorunu yaratıyor ve biraz da bulanık gösteriyor hedefleri arkasında beyaz bir çizgi var gibi V-Sync kapalı ve G-Sync kapalı olmasını öneriyorlar sistemin iyiyse tabii ki ama ben V-Sync kapatıyorum G-Sync kapatınca adam vuramıyorum biraz farklı görüyorum hedefleri tabii ki bunu siz deneyerek tecrübe edebilirsiniz

Yeni konular

Geri
Yukarı