Elraen parvayı nasıl özelleştirebilirim?

Hocam güzel sistem dizmişsiniz ellerinize sağlık.
Ama parva ve sizin sisteminizin arasındaki parça farklarına baktım çok fazla performans farkı yoktu yani en azından ben öyle gördüm ve fiyat ise neredeyse aynı size çok teşekkür ederim yardımcı olduğunuz için ama lütfen bana söyleyebilir misiniz parva ve sizin sisteminizin farklarını.
Ama parva ve sizin sisteminizin arasındaki parça farklarına baktım çok fazla performans farkı yoktu yani en azından ben öyle gördüm ve fiyat ise neredeyse aynı size çok teşekkür ederim yardımcı olduğunuz için ama lütfen bana söyleyebilir misiniz parva ve sizin sisteminizin farklarını.
Kasa konusunda haklısınız sizin sistemdeki kasa çok daha iyi

Ama parva ve sizin sisteminizin arasındaki parça farklarına baktım çok fazla performans farkı yoktu yani en azından ben öyle gördüm ve fiyat ise neredeyse aynı size çok teşekkür ederim yardımcı olduğunuz için. Ama lütfen bana söyleyebilir misiniz? Parva ve sizin sisteminizin farklarını?

1) i5 10400F oyun konusunda Ryzen 7 3700X′ten aşağı bir performans vermiyor aksine bazı oyunlarda 3700X′ten bile daha performanslı bir işlemci.

2) Parva sisteminde bulunan 1660 Super TUF modelinin ısınma sorunu var. Benim verdiğim sistemde INNO3D 1660 Super ekran kartı var. Soğutma anlamında o TUF modelinden çok çok daha iyi.

3) Verdiğim kasanın hava sirkülasyonu parva sisteminde ki kasadan daha iyi. FSP HV serisini pek önermem, VS550 daha iyi bir seçenek.

Son düzenleme:
Parva sisteminde bulunan 1660 Super TUF modelinin ısınma sorunu var.
TUF 1660 Super modelinde ısınma sorunu yok.
TUF 1660S
tuf1660s.jpg

TUF 1660TI
tuf1660ti.jpg

Attığı sistemde R3 3100 var. Benim attığım Parva'da R5 3500X var.
Ben olsam 3100 alırdım ama 3100 istemiyorsa işlemciyi bununla değiştirebilir.
SSD'nin kronik sorunu olup olmadığına, PSU'nun sağlam olmasına daha çok önem verin.
Bunu söyleyip A400 + HV Pro öneriyorsunuz.
@SulimaNx @Conscious'un attığı sistemi tavsiye ederim. @Efe10'un dediği gibi bir yere montajı yaptırabilirsiniz.

O sistem ilk çıktığında alınabilirdi ama zam geldi bu fiyatına alınmaz. Bu sistem 5452 TL tutuyor.

Eğer bekleyebilirseniz 10100F'in çıkmasını bekleyin. Şu ikiliyi tavsiye ederim.
Bu sistem güzel olmuş ancak arkadaş hazır almak istediği için bu sistemden ilham alarak bunu yaptım, aradaki fiyat farkı 500TL gibi bir şey.
8 GB bellek bulunan model: 13Z229YM kodlu Özel Toplama Bilgisayar
16 GB bellek bulunan model: 6RXN5PRE kodlu Özel Toplama Bilgisayar

Ben olsam 3100 alırdım ama 3100 istemiyorsa işlemciyi bununla değiştirebilir.

Bunu söyleyip A400 + HV Pro öneriyorsunuz.
@SulimaNx @Conscious'un attığı sistemi tavsiye ederim. @Efe10'un dediği gibi bir yere montajı yaptırabilirsiniz.
Yorumlarınız için çok teşekkür ederim ama dediğiniz parçalara ve parvadaki parçalara bakınca arada dünya fark yok gibi ayrıca fiyatlar bile neredeyse aynı sadece kasa kısmında sıkıntı var onunda çok büyük sorun olacağına inanmıyorum olursada yeni kasa alırım teşekkürler şimdiden

Bu sistem güzel olmuş ancak arkadaş hazır almak istediği için bu sistemden ilham alarak bunu yaptım, aradaki fiyat farkı 500TL gibi bir şey.
Bunun yerine Parva almak daha mantıklı.

Yorumlarınız için çok teşekkür ederim ama dediğiniz parçalara ve parvadaki parçalara bakınca arada dünya fark yok gibi ayrıca fiyatlar bile neredeyse aynı.
@Conscious'un attığı sistemi tavsiye ederim. O sistemle Parva sistem arasında büyük farklar var.

Geri
Yukarı