Elveda Firefox

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Gizliliği bence sorun etmeyin hepsi bir şekilde bilgileri alıyor.

Hayır, bilgi satan var, çökme raporu toplayan var, bir şirketin senden faydalanıp para kazanması güzel bir şey mi?
Yeni olduğu için sevdim. Şu an da zaten Firefox Mobile'dan yazıyorum. Firefox Instagram'a girerken tekrar giriş sayfasına atıyordu ve Firefox'da 3 sekme YouTube, Instagram ve forum açık iken 2000 MB RAM kullanıyordu ciddiyim ama burada konu açmadım isterseniz link atayim Opera'da ise rahatça yapıyorum YouTube ve forum açık 200 MB RAM kullanıyor gizlilik ise sıkıntılı zaten yarın PC'ye geçince birkaç ayar yaparım Opera'ya belki de siler Firefox kullanırım bir anlık bırakmak istedim.
Ne tuhaf ki annem de Firefox önerdi🙂

Arama kısmına about:memory yazın, yukarıda minimize RAM use tuşu olacak, ona 3 4 kere tıklayın, %65 civarında düşürüyor.

Özellikle Google Chrome kullananlar olmak üzere Vivaldi, Brave vs. tarayıcılara yönelenlere diyeceğim tek kelime şu: EDGE
Chromium tabanlı bir tarayıcı Edge. Biliyorum hepimizin bilgisayarında varsayılan olarak yüklü bir tarayıcı olarak ilk açtığımızda sanki kullanışsız gibi görünen bir yapısı var fakat o tamamen Microsoft'un suçu. Ben 4 GB RAM'li bir dizüstü kullanıyorum ve Chrome ile çalışırken adeta bilgisayar ağlıyordu. Edge'e geçince hızlı bir şekilde görünümü düzenledim üstüne de Chrome'daki kısayollarımı, kayıtlı şifre vs. hatta kredi kartı bilgierimi bile çok kolay bir şekilde aktarabildim. Zaten Edge'i kullanmaya başlayınca farkedeceksiniz ki Google Chrome'un kullanıcı deneyimi olarak altta kalır yanı yok ve ek olarak üste çıkan bir sürü özelliği var. En önemlisi de bilgisayarı asla yormuyor. Alışılagelmiş Microsoft internet tarayıcıları gibi hantal değil çünkü tekrar ediyorum Chromium tabanlı.
Yani uzun lafın kısası Google Chrome'dan vazgeçemeyenler için biçilmiş kaftandır EDGE. Eksiksiz herkese şiddetle tavsiye ediyorum.

Ben Mozilla'dan vazgeçemem diyebilirim. Bazı sitelerde deli ettiği için sildim ama onun tabanında olan Waterfox'ta fena değil hani.

Elveda Firefox... Maalesef ki seni bırakmalıyım. Lütfen bana kızma. Öncelikle Firefox'u kayırmak için elimden geleni yapardım. En iyi tarayıcı olarak görürdüm fakat, dedim insanlar neden Opera diyor? Bir yükledim ki teması, özelleştirmesi, özellikle RAM kullanımı beni benden aldı. Aklımda tek soru vardı Firefox'u aldatmalı mıyım? Ve karar verdim Firefox'u aldatıyorum. Opera yüklerken bana dedi ki yılın en iyi kararını vermiş olabilirsiniz dedi, ben de inanmamıştım fakat gerçekten de öyleymiş. Şu an yeni cici gibi Opera'mdan yazıyorum. Çok mutluyum iyi ki varsın Opera. Sizce doğru karar mı?
Ya kasma bu kadar. :D

Yeni olduğu için sevdim. Şu an da zaten Firefox Mobile'dan yazıyorum. Firefox Instagram'a girerken Tekrar giriş sayfasına atıyordu ve Firefox'da 3 Sekme YouTube, Instagram ve Forum açık iken 2000 MB RAM Kullanıyordu ciddiyim ama burada Konu açmadım İsterseniz Link atayim Opera'da ise rahatça yapıyorum YouTube ve Forum açık 200 MB RAM kullanıyor gizlilik ise sıkıntılı zaten Yarın PC'ye geçince birkaç ayar yaparım Opera'ya belki de siler Firefox kullanırım bir anlık bırakmak istedim.
Ne Tuhaf ki Annem de Firefox önerdi🙂

Firefox daha iyi ama Firefox biraz yavaş ve kaynak tüketimi yüksek Opera verileri satıyor övündüğü özellikleri dandik RAM tüketimi yüksek Brave RAM tüketimi yüksek Vivaldi RAM kullanımı biraz yüksek Edge bence en iyisi.

Burada Opera gizliliğe şöyle önem vermiyor şöyle topluyor böyle topluyor diyorsunuz ama hiç demiyorsunuz kullandığım işletim sistemi neler topluyor açaba. :D

Windows 10 zaten verilerinizi topluyor madem bu kadar gizlilik düşkünüsünüz Linux kullanın bari.

O yüzden mi varsayılan olarak bu ayar seçili oluyor.

1614748930985.png

O yüzden mi böyle bir tuş var.

1614748939476.png

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı