Elveda Firefox

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Gizliliği bence sorun etmeyin hepsi bir şekilde bilgileri alıyor.

Hayır, bilgi satan var, çökme raporu toplayan var, bir şirketin senden faydalanıp para kazanması güzel bir şey mi?

Arama kısmına about:memory yazın, yukarıda minimize RAM use tuşu olacak, ona 3 4 kere tıklayın, %65 civarında düşürüyor.

Özellikle Google Chrome kullananlar olmak üzere Vivaldi, Brave vs. tarayıcılara yönelenlere diyeceğim tek kelime şu: EDGE
Chromium tabanlı bir tarayıcı Edge. Biliyorum hepimizin bilgisayarında varsayılan olarak yüklü bir tarayıcı olarak ilk açtığımızda sanki kullanışsız gibi görünen bir yapısı var fakat o tamamen Microsoft'un suçu. Ben 4 GB RAM'li bir dizüstü kullanıyorum ve Chrome ile çalışırken adeta bilgisayar ağlıyordu. Edge'e geçince hızlı bir şekilde görünümü düzenledim üstüne de Chrome'daki kısayollarımı, kayıtlı şifre vs. hatta kredi kartı bilgierimi bile çok kolay bir şekilde aktarabildim. Zaten Edge'i kullanmaya başlayınca farkedeceksiniz ki Google Chrome'un kullanıcı deneyimi olarak altta kalır yanı yok ve ek olarak üste çıkan bir sürü özelliği var. En önemlisi de bilgisayarı asla yormuyor. Alışılagelmiş Microsoft internet tarayıcıları gibi hantal değil çünkü tekrar ediyorum Chromium tabanlı.
Yani uzun lafın kısası Google Chrome'dan vazgeçemeyenler için biçilmiş kaftandır EDGE. Eksiksiz herkese şiddetle tavsiye ediyorum.

Ben Mozilla'dan vazgeçemem diyebilirim. Bazı sitelerde deli ettiği için sildim ama onun tabanında olan Waterfox'ta fena değil hani.

Ya kasma bu kadar.

Firefox daha iyi ama Firefox biraz yavaş ve kaynak tüketimi yüksek Opera verileri satıyor övündüğü özellikleri dandik RAM tüketimi yüksek Brave RAM tüketimi yüksek Vivaldi RAM kullanımı biraz yüksek Edge bence en iyisi.

O yüzden mi varsayılan olarak bu ayar seçili oluyor.

O yüzden mi böyle bir tuş var.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…