Emniyetten Siber Suçlar dava yüzünden çağırdı

@Florxsy BAN Allah Allah'ya kafayı yedim aklıma birkaç ihtimal daha geliyor ama onlar da eski veya ben de reşit değildim vs. bir de üzerinden çok zaman geçti. Tamam aga haber ederim inşallah.

@Florxsy BAN aga abim ifadeye gidince detaylar gözüküyor değil mi :(

Reşit olmamanız sadece eğer suçlu görülürseniz cezanızı hafifletiyor, ben Türk milliyetçisi bir insanım yani hiç işim olmaz fakat tem eve gelmişti reşit olmadığım zamandan yazdığım birkaç yazı için. Tabii ki yazdıklarımı kabul ettim, yazdığımda reşit değildim ve tarih de belli fakat soruşturma açıldığında reşittim ve davayı 1 sene sonrasına ayarladılar. Eğer bir kabahatiniz yoksa ve bu ispatlanırsa, size de burada biraz iş düşüyor. Kendinizin yapmadığını kanıtlayacak deliller için arayın, şahit bulun gerekirse ve eğer iş daha da ciddiye biniyorsa sağlam bir avukat tavsiye ederim.

Bu arada söylemem belki forum kurallarına aykırı olabilir bir fikrim yok;
Cb hakaretten yargılandım.

@Microsawyer aga şimdi burda size yalan söylememin hicbi katkısı yok zaten. Açıkça söylüyorum evet eskiden yaptığım vardı ama ne kızın şikayet ettiğini düşünüyorum ne bişey. Kızla hala takipleşiyoruz hatta. Kendisi atmıstı vs. Ama bi keresinde suç sayılabilecek bi videoyu bilmeden dm üzerinden arkadaşa atmıştım anında hesabım gitmişti zaten. Bir de o ihtimal var işte

@Florxsy BAN Allah Allah'ya kafayı yedim aklıma birkaç ihtimal daha geliyor ama onlar da eski veya ben de reşit değildim vs. bir de üzerinden çok zaman geçti. Tamam aga haber ederim inşallah.

@Florxsy BAN aga abim ifadeye gidince detaylar gözüküyor değil mi :(

Gözüküyor hocam emniyet sonuçta.

@Microsawyer aga şimdi burada size yalan söylememin hiçbir katkısı yok zaten. Açıkça söylüyorum evet eskiden yaptığım vardı ama ne kızın şikayet ettiğini düşünüyorum ne bir şey. Kızla hala takipleşiyoruz hatta. Kendisi atmıstı vs. ama bir keresinde suç sayılabilecek bir videoyu bilmeden DM üzerinden arkadaşa atmıştım anında hesabım gitmişti zaten. Bir de o ihtimal var işte.

Avukat bulmanız sizi kurtarabilir, avukatlık ücretleri epey tuzlu. Umarım yardımcı olabilmişimdir. Esen kalın.

@Microsawyer orası çok sıkıntı olmaz diye düşünüyorum tanıdık felan var da başım yandı ya. En iyi ihtimalle aileme karşı kötü olacam. :(. Bide hala haberim yok vs diyiyorum onlara.

@Microsawyer orası çok sıkıntı olmaz diye düşünüyorum tanıdık falan var da başım yandı ya. En iyi ihtimalle aileme karşı kötü olacağım. :(. Bir de hala haberim yok vs diyiyorum onlara.

Eğer ki attığın şey çocuk cinsel içeriği ise geçmiş olsun. Bunlar Instagram gibi platformlarda paylaşılması yasak olan şeyler ama Instagram dava edeceğini zannetmiyorum.

@Physic attığım zaman sanırım 18 yaşından küçüktüm. Ve bilmiyordum harbiden. Hatta arkadaşlar bayağı dalga geçmişti niye instagramdan attın diye. Ordan bi şans olmaz mı?

Arkadaşlar konunun asıl sebebini buldum. Haber geldi. Atılan videodan dolayıymış. Abime babama söyledim mecburen çok kötü bi gündü :(. Çok şükür anlayışla karşıladılar. Şimdi abim ifade verecekmiş hesap kardeşimin diye vs. Bu süreç çok uzun sürer mi bilginiz varsa yazar mısınız veya herhangi bir çıkış yolu vs

Son düzenleme:
@670404 hayır ama sanırım instagram otomatik bildirmiş anladığım kadarıyla. Zaten video atıldığı an hesap 3 saniyede gidiyor şikayete zaman bile yok.

Bu arada ben yapmamış da olabilirim dedikleri tarz bi video değildi çünkü sanırım benlik bişey değil.

@Microsawyer hocam sizce yasaklı videonun atılması gibi bi olayda instagram otomatik olarak polise bildirme gibi bişey yapıyor mu?

Son düzenleme:
@670404 hayır ama sanırım instagram otomatik bildirmiş anladığım kadarıyla. Zaten video atıldığı an hesap 3 saniyede gidiyor şikayete zaman bile yok.

Bu arada ben yapmamış da olabilirim dedikleri tarz bi video değildi çünkü sanırım benlik bişey değil.

@Microsawyer hocam sizce yasaklı videonun atılması gibi bi olayda instagram otomatik olarak polise bildirme gibi bişey yapıyor mu?
hocam son durum nedir çok merak ettim.

Yeni konular

Geri
Yukarı