Siber Suçlarla Mücadele'den gelen mesaj

Böyle bir tebligat asla gelmez. Tebligatlar sadece PTT' den posta ile gelir. Ayrıca bildiğim kadarı ile bilgisayara el koyma olmuyor. Kimse bilgisayarınıza el koyamaz. Sadece diskin imajını alabilirler. Evinizde ve gözünüzün önünde almak zorundalar.

POLİS ASLA BİLGİSAYARINIZA EL KOYAMAZ. SADECE DİSK İMAJI ALABİLİR.
Polisinde maalesef hayırlısı denk gelmeli. Ben daha önce soruşturma yedim. Polis hem yeni aldığım telefonuma hem de yeni topladığım bilgisayarıma el koymuştu. Neden sadece harddiski almıyorsunuz dediğimde boş boş konuşmuştu. Dava sonuçlandı ama hala hiç bir şeyimi geri alamadım.

Bu arada daha önce siber suçta işledim. Polis size whatsapptan ulaşmıyor. Kayıtlı adresinize posta geliyor. Ve en yakın karakola ifade vermeye çağrılıyorsunuz. Ben oyun içi birisine hem ağır küfür hem de tehdit etmiştim. Daha sonra sinirden adres, telefon ne varsa vermişim adama. Üşenmeyip dava açmış. Karakola gittiğimde oradaki memur bunları işte siz mi yaptınız falan dedi. Bende gülerek inkar ettim. Sonrasında bir şey olmadı.

Not: arkadaşlar suçlu falan değilim. Mahkeme sonucunda zaten bir şey çıkmadı. Maalesef adalet sistemindeki açılar yüzünden herkes herkese rahatlıkla iftira atabiliyor. Ama gerçekten suç işlediğimde de hiçbir şey olmadı o da esrarengiz.

Bu akşam gelen mesajda denilen şey: "sayın ****************** oynadığınız oyunlar neticesinde incelemeye alınmış bulunmaktasınız. Konuyla ilgili inceleme devam ediyor olup kişisel bilgisayarınız en kısa sürede incelemeye alınacaktır." sahte gibi durmuyor çünkü WhatsApp bu numarayı işletme hesabı olarak gösteriyor, biri benim adıma suç işlemiş olabilir mi? Çünkü siber suç sayılacak tür bir şey yaptığımı hatırlamıyorum (şahsa küfür vs. yok).

Siber suçlar sana Wp'den bir şey yazmaz!
Bu bır.

Ikıncısi sen adın bir siber suça karışmışsa savcılıktan adresıne kağıt gelir!

Üç kendını asker polıs olarak vb gıbı tanıtan hiç kımseye ıtıbar etmeyın diye durmadan SMS yolluyor ıcışlerı bakanlığı ondan da mı haberın yok?

Siber Suçlar kesinlikle WhatsApp üzerinden ulaşmaz. Ya kayıtlı e-postadan ulaşırlar ya da evinize tebligat gönderirler. Yani sana gelen mesaj yalan bir mesaj amaçları seni korkutmaktan başka bir şey değil. Rahat ol korkmana gerek yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı