Emre hocam yapmayın, etmeyin

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Özellikle hatanızı göstermek istediğimi düşünmemelisiniz fakat örnek amaçlı bir alıntı olarak paylaşıyorum. Burada bağlaç olan "de"yi kullanmanız gerekiyordu. Böyle ufak hatalar zaten uyarı verilmeden düzeltilip geçiliyor. Aynı hatayı sürekli olarak tekrarlarsanız ancak o zaman uyarı veriliyor çünkü uyarı verilmezse böyle hatalar hem rapor sistemini meşgul ediyor hem de hatanızı öğrenemiyorsunuz. Aynı şekilde mesajda hiçbir yazım kuralına uyulmamışsa da uyarı veriliyor. Onun bir istisnası yok denilebilir. Hiçbir şeye dikkat etmeden yazıp otomatik düzeltme özelliğini bile kullanmayanlar var.
Kimsenin bu ufak hatalarla derdi yok zaten. Moderatörlerin birçok kez bana ceza vermek yerine uyarı verdiğine şahit oldum, o yüzden ben bu tarz küçük hataları önemsemiyorum. Ama yapılan hata aşağıdaki mesajımda bahsettiğim gibi biraz daha büyük bir hata olunca dile getirme gereği duydum. Ki daha önce de dedim, mesajı yazma amacım moderatörlere sallamak değil, sadece başlık düzenleme mevzusunun biraz daha dikkatli yapılması gerektiğini söylemekti.
Bakınız bu konu güzel bir örnek. Moderatörler sanki ben konuyu bir soru sormak için açmışım gibi başlığı düzenlenmişti. Aslında fark ettiğim bir tesadüfü insanlara göstermek için açmıştım. Konudaki mesajlara da bakabilirsiniz, diğer üyeler de soru soruyorum sanmış başlık yüzünden.

Gerekli düzenlemeler de yapılıyor ama bazı başlık düzeltmeleri gereksiz oluyor biraz.

En sonunda yine bir isyan konusu ve moderasyonun "biz haklıydık" entrikası.

Biz haklıyız diye bir kelime çıkmadı ağzımızdan, kendiniz moderatörsüz denetimsiz Sosyal'i görüp önceki konularla karşılaştirabilirsiniz.

Önceki konulardaki hata oranı yok da demiyorum, moderatörler hata yapabilir. Ama yaptıkları düzenleme hatalarından daha fazla, bunu görmeyen, görmek istemeyen birçok kişi var.

Biz haklıyız diye bir kelime çıkmadı ağzımızdan, kendiniz moderatörsüz denetimsiz Sosyal'i görüp önceki konularla karşılaştirabilirsiniz.

Önceki konulardaki hata oranı yok da demiyorum, moderatörler hata yapabilir. Ama yaptıkları düzenleme hatalarından daha fazla, bunu görmeyen, görmek istemeyen birçok kişi var.
Hocam ama bunun nedeni ne ki? Boyle mi gormeliydik, diger forumlarda zaten ornekleri var bunun.

Burada sonuna kadar hak veriyorum. Bunu forumun neredeyse %90'ı bilmiyordu öğrenmiş oldu.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı