EMUI Gereksiz Uygulamaları Kaldırma Rehberi

Ben ADB ile aşağıdaki programları sildim.

Hisearch - HiVoice - HiCare - HiTouch - HiVision - Huawei Online Cloud - Huawei Smart diagnosis - Huawei App Market - Huawei Music - Huawei E-Mail - Huawei Mobile Services - Huawei Provisioning message - SwiftKey - Google Music - Google Duo - Google Movies - Google Drive - Google Photes - Google Text-To Speach - Google Chrome - Google - Android Accessibility Suite - Facebook AppManager - Facebook System

Bunları sildikten sonra Telefonun arayüz ve genel performansı yükseldi. Çünkü arka planda artık işlemciyi sömürmüyorlar. Root işlemine gerek yok. Telefon garanti dışı kalmıyor. Üstüne güncelleme alıyor.

Daha önce aşağdaki uygulamaları not almışım. APK siteleri aracılığı ile silmek istediğiniz programın kodunu öğrenin.

Package adını silmek için kullanıyoruz. Buradaki Huawei Mobile Services uygulamasının paket adı com. Huawei. HWID olarak gözüküyor. Bu bilgiye ApkMonk üzerinden ulaştım. Her APK sitesinde package adı yazmıyor.

Eki Görüntüle 434856

Uygulamaları silmeden önce buradan kaldırmanın güvenli olup olmadığını kontrol edin.

Yanlış uygulamayı silmeniz halinde yaşayacağınız sorunlar hakkında sorumluluk kabul etmiyorum. Kırmızı ile işaretlenmiş önemli uygulamaları silmeyin.

Com. Huawei. Vassistant – HiVoice App. Safe to remove.
Com. Google. Android. Apps. Tachyon Google Duo
Com. Google. Android. Videos – Google Play Movies.
Com. Android. Email – Stock Email App (not Gmail)
Com. Google. Android. Music
Com. Huawei. Appmarket
Com. Android. Mediacenter
Com. Huawei. Hwdetectrepair
Com. Huawei. HWID
Com. Google. Android. Apps. Docs
Com. Google. Android. Apps. Photos
Com. Huawei. Omacp
Com. Facebook. System
Com. Facebook. Appmanager

İşlemler:

- ADB Programını indirin.
- Telefon Hakkında kısmına gelerek EMUI sürümüne arka arkaya tıklayın.
- Geliştirici oldunuz uyarısı alınca Geliştirici Seçeneklerine girin.
- USB Hata ayıklamasını aktif edin. Maalesef karın ağrısı ama direk aktif etmiyor. Telefon ekranına bilgisayar ile eşleştirme uyarısı gelene kadar geri çıkarak tekrar aktif edin.
- Bilgisayar ile eşleştikten sonra ADB klasörü içinde Shift+Sağ tık ile PowerShell'ya da CMD komut ekranını açın.
- ADB devices komutunu yazın.
- ADB Shell komutunu yazın.
- Pm list packages komutunu yazın.
- Pm uninstall -k --user komutundan sonra silmek istediğiniz paket adresini yazın. Bazen başta hata veriyor. Tekrar yazdığında Succes yazısını gördüğünüz zaman işlem başarılı bir şekilde gerçekleştirilmiştir.

Kaynak:

Huawei Mate 10 Lite kullanıyorum şu 'E-tablolar, Slaytlar, Dokümanlar, Play Music ve Microsoft SwiftKey Klavye' uygulamalarını silsem RAM ve batarya kullanımı azalır mı? Yoksa bunları silmeme gerek yok mu?

Huawei Mate 10 Lite kullanıyorum şu e-tablolar, slaytlar, dokümanlar, play Music ve Microsoft SwiftKey klavye' uygulamalarını silsem RAM ve batarya kullanımı azalır mı? Yoksa bunları silmeme gerek yok mu?

RAM tüketimi azalır da, klavyeyi neden siliyorsun? Bu arada depolama alanından yer açılmaz...

Geri
Yukarı