Rehber Telefonunuzdaki gereksiz uygulamaları kaldırma

Herkese selamlar. Telefonunuzda yer kaplayan gereksiz uygulamaları nasıl silebileceğimizi göstereceğim. O uygulamaları devre dışı dahi bıraksak belli bir yer kaplıyor ve telefonu yavaşlatıyor. Örneğin ben telefonumdan Google uygulamaların bazılarını sildim, hem telefon daha akıcı çalışmaya başladı hem de pilim eskisine göre daha az bitmeye başladı. İsterseniz yavaştan başlayalım. Ben bu işlemleri EMUI 10 arayüze sahip Honor 8X üzerinde uyguladım.

Gerekenler
öncelikle cihazımızın ayarlar > telefon hakkında'yı açın, derleme numarasına arka arkaya 7 kez dokunun. Artık geliştiricisiniz yazacaktır. Ardından ayarlar arayüzüne dönün, sistem ve güncellemeler bölümüne girin, geliştirici seçeneklerine tıklayın, USB hata ayıklaması seçeneğini aktif edin. Ardından telefonunuzu bilgisayarınıza bağlayın. Hata ayıklamanın aktif olması için veri aktarım türünün dosya olmasına dikkat edin.

InkedScreenshot_20210619_142048_LI.jpgInkedScreenshot_20210619_142103_com.android.settings_LI.jpg

Telefonunuzun hata ayıklama modunda olup olmadığını kontrol etmek için ADB devices yazın, telefonunuza bir onay ekranı çıktıysa işlemi onaylayın. Telefonunuzun seri numarasıyla ve unauthorized yazan bir sonuç çıktıysa işlemlere devam edebilirsiniz.
Ardından ADB Shell komutunu yazın. Telefonunuzun kod adının yazdığı bir kod penceresi açılacak (örneğin: Hwjsn).

InkedAdsız2_LI.jpg

Şimdi geldik asıl konuya yani uygulamaları silmeye. Verdiğim linkten hangi uygulamaların silinebileceğini görebilirsiniz.
Uygulama İsimleri
- Pm list packages yazarak cihazınızda ki tüm uygulamaları görebilirsiniz. Yanlış uygulamayı silmeniz halinde yaşayacağınız sorunlar hakkında sorumluluk kabul etmiyorum. Kırmızı ile işaretlenmiş önemli uygulamaları silmeyin.
- Pm uninstall -k --user komutunu girdikten sonra silmek istediğiniz paket adresini yazın. Success yazısını gördüğünüz zaman işlem başarılı bir şekilde gerçekleştirilmiştir.

Geri
Yukarı