En Az Kasan İşletim Sistemi Önerisi

512 mb Ram'e Windows 8.1 mi tavsiye ediyorsunuz ? :D
Ya Windows XP ya da Linux dağıtımlarını dene. Linux ortamında minecraft oynayabilirsin. Doğrudan Linux paketi var.

Arkadaşlar 8.1 önermişsiniz ama Pentium 4'ün özellikle eski sürüm bir işlemcisine sahip olan bilgisayarlarına yüklenemiyor. Flaş bellekten BOOT edildiğinde yükleme başlıyacağı sırada Windows'un altında yükleme ekranı dönmeye başlamadan hata verip kapanıyor bilgisayar. Windows üzerinden kurmaya çalıştığınızda da işlemcinin gerekli teknolojileri karşılamadığını belirtiyor. Pentium 4 işlemciye sahip 4 bilgisayara 8.1 kurmayı denedim. 3'üne kurulmadı sadece 1 tanesine kuruldu.

Beyler RAM 1 Gb oldu (Kasaya tekme attım çalıştı :D ).Ama Micro Xp diye bir işletim sistemi kullanıyorum.Gayet hızlı ilk kurduğumda RAM tüketimine baktım ve 44 Mb RAM tüketiyordu. Neyse konuya kilit atar mısınız ?

Merhabalar benim şuanki işletim sistemim Windows XP Pro. SP3 ve sistem özelliklerim budur;
  • İntel Pentium IV 2.52 Ghz
  • 512 Mb RAM (1 gb idi yandı)
  • Nvidia Geforce FX 5500 E.K.
Bu sisteme uygun hızlı ve kararlı işletim sistemi var mı ?
Oynadığım oyunlar:
  • Minecraft, Pes 06, Papers please

Şimdiden teşekkürler.
Tek bir şey söylemek istiyorum, Xubuntu.
Get Xubuntu « Xubuntu
700mhz işlemci istiyor, 1.5 Ghz önerilen işlemci. Eski bilgisayarlarda (Benim bilgisayarım) yeni bir bilgisayarmış deneyimi veriyor. 512MB RAM lazım, tavsiye edilen (Rahat çalışacak miktar) 1GB. Ubuntu Unity masaüstü kullanıyor, en az 1Ghz işlemci + Cannonical'ın bitmek bilmeyen reklamları yüzünden (Canonical, amazondan reklam alıyor ve sistemde dosyalarını ararken reklamlarla karşılaşıyorsun. Hoş bir durum değil. Xubuntu ondan çok daha hızlı, oldukça kararlı, reklamsız. Ayrıca kullanıcılar Xfce masaüstünü en iyi masaüstü seçtiler. Ne zaman bir karşılaştırma yapılsa hep Xfce başta oluyor. Kesinlikle denemeni öneririm :)

Eski bilgisayarımda Windows 8.1 kurmuştum bilgisayar eski ve çok ısınıyordu bende Linux Mint'e geçtim şuanda bir sıkıntı yaşamadım. Linux Mint kullanabilirsiniz. Oyunların bazıları Linux Mint üzerinde çalışıyor ama söylediğiniz PES 06 oyunu çalışıyor mu bilmiyorum.
WineHQ - Pro Evolution Soccer 6

demo versiyonu çalışmıyor ama kendisi wine'da harika çalışıyor. Mod dahi kurabiliyorsun
Winehq derecelendirme değerlerinin anlamları;
Platinum - Harika
Gold - İyi
Silver - Gibi Gibi
Garbage - Adı üstünde çöp.

Şuanda Micro Xp adlı işletim sistemi kurdum. Ve baya hızlı ancak .Net Framework 4.0 kurulmuyor. Zaten ihtiyacımda yok yani :D Minecraft'ta 120 FPS aldım ama sonra 10 FPS'de kaldım yani Micro Xp şuanda işimi görüyor. Yinede sağolun. İyi Forumlar..

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı