En çok boy uzatan spor dalı hangisi?

Beklediğin cevabı al diye yalan mı söyleyelim?

Yalan söylemenizi beklemedim ama böyle cevaplarda beklemedim en azından çoğunuzdan.
Basketbol oynayın. Sağlığınız açısından etkilidir. Ayrıca ne bu boy takıntısı kardeşim görende sancak 165 170 falansın. Ne güzel 180'lik boyun var.

Arkadaşlarımın hepsi benden uzun ve gelecek nesilin kısa olacağını sanmıyorum.
@Anunswin spor yapmak için söyledikleriniz bence iyi bir motivasyon. Sizi kırdıysam özür dilerim, sadece doğru bilgi vermeye çalışıyordum.

Sorun sizde değil fazla istek geri tepti diyelim o yüzden kırıldım.

Yalan söylemenizi beklemedim ama böyle cevaplarda beklemedim en azından çoğunuzdan.

Yanlış düşünüyorsun. 180 uzun bir boy. Ayrıca gelecek nesil kısa olabilir.

Yani arakadaş boy genetiktir diyor ya bende annesi babası kısa olan basketbolcuları söylüyorum oda bana boy genetiği fazla almış diyor bende istisnalar olabilir yani derken bundan bahsediyorum.

Size baştan kalıtımı anlatmayacağım ama biraz değineyim. Genetik demek kişinin annesinde ve babasına aynı özellikler olması değildir. Aynı geni taşıması demektir. Aynı özellik annesinde ya da babasında değil dedesinde görülebilir. Annesi kısadır babası kısadır. Ama uzun boy geni taşıyordur baksın veya çekinik fark etmez bu iki gen bir araya gelir. Ve çocuğun boyu uzun olur.

Human Height
Hocam bilimsel olarak bu işin olayı ne diye merak ediyorsanız bu sitedeki verileri tek tek okumanızı öneririm. Yıllara göre dünyadaki boy uzunluğunun değişimden tutun ,demografik beslenme alışkanlarına göre sınıflandırılmış ülkelerin boylarına kadar her türlü veri var. Güvenilir sitedir
, öneririm. Hocam ama dikkat edin grafikleri kendiniz yorumlamayın yanındaki açıklamayı okuyun :))).

Yeni konular

Geri
Yukarı