En F/P ön ödemeli veya taahhütlü internet hangisidir?

Ön ödeme (12 ay vs) veya taahhüt yapan İSS arıyorum. Fiyatlar aşırı uçuk olmakla birlikte 6 ay şu fiyat 18 ay şu fiyat gibi kendilerince uyanıklık ediyor taahhütlü firmalar. Keşke 6 ay kadar önce taahhüt yapıp Superonline alsaydım 350 TL'ye 200 mbps veriyordu 1 veya 2 yıl taahhüt ile.

Ön ödeme (12 ay vs) veya taahhüt yapan İSS arıyorum. Fiyatlar aşırı uçuk olmakla birlikte 6 ay şu fiyat 18 ay şu fiyat gibi kendilerince uyanıklık ediyor taahhütlü firmalar. Keşke 6 ay kadar önce taahhüt yapıp Superonline alsaydım 350 TL'ye 200 mbps veriyordu 1 veya 2 yıl taahhüt ile.
Beraber araştıralım, bende şuan Gibir bir tık önde. Araştırmalarım sürüyor.

GIBIR Net'te karar kıldım, bakalım ne olacak.

Gelişmeler oldukça güncellemede bulunurum.

Son düzenleme:
Comnet dikkatini çekmesin.

Beraber araştıralım, bende şuan Gibir bir tık önde. Araştırmalarım sürüyor.

GIBIR Net'te karar kıldım, bakalım ne olacak.

Gelişmeler oldukça güncellemede bulunurum.
Hali hazırda GIBIR kullanıyorum zaten ama fiyatları gereksiz fazla arttı. Ön ödeme olayı da güven vermiyor açıkçası. 12 aylık ödeme yaptım diyelim 5 ay sonra pişman oldum kalan ayları sorunsuz iade mi edecekler?

Not: dün buraya uzun uzun yazmıştım ama tek entry yerine birkaç seferde yazdığım için olsa gerek moderatörler mesaj birleştirme zahmetine veya bana uyarı göndermek zahmetine girmemek için direkt o koca yazıyı silip atmışlar.

Halihazırda gıbır kullanıyorum zaten ama fiyatları gereksiz fazla arttı. Ön ödeme olayı da güven vermiyor açıkçası. 12 aylık ödeme yaptım diyelim 5 ay sonra pişman oldum kalan ayları sorunsuz iade mi edecekler?

Canlı desteğe sordum aldığım cevap bu şekilde "Ön ödemeli kampanya süresi dolmadan hattınızı iptal ettirdiğiniz taktirde geçmiş kullanımlarınız güncel tarife fiyatları üzerinden hesaplanacak ve kalan tutar tarafınıza iade edilecektir."

Hali hazırda GIBIR kullanıyorum zaten ama fiyatları gereksiz fazla arttı. Ön ödeme olayı da güven vermiyor açıkçası. 12 aylık ödeme yaptım diyelim 5 ay sonra pişman oldum kalan ayları sorunsuz iade mi edecekler?

Not: dün buraya uzun uzun yazmıştım ama tek entry yerine birkaç seferde yazdığım için olsa gerek moderatörler mesaj birleştirme zahmetine veya bana uyarı göndermek zahmetine girmemek için direkt o koca yazıyı silip atmışlar.
Öyle bir durumda tüketici hakem heyeti akar.

Canlı desteğe sordum aldığım cevap bu şekilde "Ön ödemeli kampanya süresi dolmadan hattınızı iptal ettirdiğiniz taktirde geçmiş kullanımlarınız güncel tarife fiyatları üzerinden hesaplanacak ve kalan tutar tarafınıza iade edilecektir."
Sonet
Turkhost
Tepenet
Wenetwifi
Aratwifi
Giganet
Sibanet
Fizynet
Linyitnet

Bunları araştırdım ve belki daha F/P olanlar vardır ancak yorum avantajıyla Gibir seçtim gibi şimdilik. İşlemler başladı ama geri dönüş imkanı var. Burada yazanlar veya yazmayanlardan önerisi olan varsa memnun olurum.

Ohoo hocam o zaman hiç bulaşılmaz bana göre. Düşünsenize öderken 180 liradan hesaplanmış ama diyelim ki 5 ay sonra güncel fiyat dediği olmuş sana 400 TL (ki daha şimdiden 240TL+ modem ücreti). Ne diyecek ''5x400=2000 TL'lik kullanım yapmışsınız. Siz 12x180=2160 TL ödemişsiniz. 2160-2000=160 TL iade edeceğiz...''

Tamamen uzak duracağım ön ödeme olaylarından sanırım. Bilgi için teşekkürler.

Ohoo hocam o zaman hiç bulaşılmaz bana göre. Düşünsenize öderken 180 liradan hesaplanmış ama diyelim ki 5 ay sonra güncel fiyat dediği olmuş sana 400 TL (ki daha şimdiden 240TL+ modem ücreti). Ne diyecek "5x400 = 2000 TL'lik kullanım yapmışsınız. Siz 12x180 = 2160 TL ödemişsiniz. 2160-2000 = 160 TL iade edeceğiz..."

Tamamen uzak duracağım ön ödeme olaylarından sanırım. Bilgi için teşekkürler.

Taahhüt mantığıyla çalışıyor. 1 senden fazla taahhütlü bir anlaşma yaptığın zamanda iptal talebinde bulunduğunda kullandığı ve kullanmadığın ayların ücreti ayrı ayrı indirimsiz fiyattan hesaplanır. Hangisi daha az ise kurulum ve aktivasyon ücreti ile beraber ödersiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı