En fazla 1.800 TL bütçe için 1 TB SSD önerisi

Hocam anakartınızda M.2 slotu bulunuyor, dolu mu o slot? Dolu değilse M.2 tavsiye edeceğim.

WD Green tavsiye etmem. 200 TL farkla Samsung 870 EVO gibi çok çok daha iyi bir disk alabiliyorsunuz. En fazla 1800 TL yazmışsınız ama 200 TL daha biriktirin, onu alın. Farka değer.

M.2 dolu.

Anladım. ₺2.000 altında full çer çöp SATA SSD'ler var hocam. Tavsiyem biraz daha biriktirin, Samsung 870 EVO alın kafanız rahat olsun. WD Green, WD serisinin en giriş seviye ürünü. Haliyle pek iyi değil. Donanımsal olarak da zayıf. 870 EVO tokatlar.

Bütçe yükseltemem diyorsanız da yapacak bir şey yok, dediğim gibi ₺2.000 altına hep çer çöp SSD'ler var.

Hangi amaçla kullanacaksınız?

İşletim sistemi ve Valorant CS:GO gibi oyunları M.2 SSD'ye hikayeli ve diğer oyunları SSD'ye kurmayı düşünüyorum bir konuda da Recep abinin kioxanın alınabileceğini yazmıştı şimdi de onu düşünüyorum sizce alınır mı?

İşletim sistemi ve Valorant CS:GO gibi oyunları M.2 SSD'ye hikayeli ve diğer oyunları SSD'ye kurmayı düşünüyorum bir konuda da Recep abinin kioxanın alınabileceğini yazmıştı şimdi de onu düşünüyorum sizce alınır mı?
Sayfayı yenileyin, yazımı güncelledim. Önerdiğim ürünleri inceleyebilirsiniz.

PCİ-e X1 3.0 veriyolunu kullanarak takacağınız NVMe M.2 SSD'den teorik olarak en fazla 984.6 MB/s hız alabilirsiniz. Her türlü SATA SSD'den daha hızlı olacaktır. Aynı zamanda depolama ve oyun için de kullanabilirsiniz. Anakartınız güncel olduğundan dolayı uyumluluk ile ilgili problem yaşayacağınızı düşünmüyorum.

Dönüştürücüyü henüz kendim deneyimlemedim, ancak alan kişiler olumlu yorumlarda bulunmuş, inceleyip tercihte bulunabilirsiniz. Bu şekilde bütçenize uygun bir alternatif oluşturabilirsiniz.

@yusufziya61

Son düzenleme:
Sayfayı yenileyin, yazımı güncelledim. Önerdiğim ürünleri inceleyebilirsiniz.

PCI-e X1 3.0 veriyolunu kullanarak takacağınız NVMe M.2 SSD'den teorik olarak en fazla 984.6 MB/s hız alabilirsiniz. Her türlü SATA SSD'den daha hızlı olacaktır. Aynı zamanda depolama ve oyun için de kullanabilirsiniz. Anakartınız güncel olduğundan dolayı uyumluluk ile ilgili problem yaşayacağınızı düşünmüyorum.

Dönüştürücüyü henüz kendim deneyimlemedim, ancak alan kişiler olumlu yorumlarda bulunmuş, inceleyip tercihte bulunabilirsiniz. Bu şekilde bütçenize uygun bir alternatif oluşturabilirsiniz.

@yusufziya61

SATA SSD alacağım galiba dönüştürücü düşünmüyorum yardımlarınız için teşekkür ederim.

Geri
Yukarı