En Fazla 1200 TL Telefon Önerisi

Hüseyin__

Hectopat
Daha fazla  
Yaklaşık 1-2 hafta önce açmış olduğum konu sonrası Note 4 karar kılmıştım. Kalemi bozuk çıktığı için satmak zorunda kaldım. Şu an belirttiğim fiyat aralığında sıfır veyahut 2.el bir cihaz bakıyorum. Cihazda aradığım özellikler;
  • Tasarım olarak şık olması (En önemli etken),
  • Ergonomik olması (çok büyük ekran sevmiyorum)
  • Ses kalitesi yüksek olması (sürekli müzik dinlerim)
  • Sosyal medya ile uğraşır, küçük çapta oyunlar oynarım.
  • Menü içeriğinin zengin olması benim için önemlidir (çeşitlilik)
  • Telefon işlemcisi çok önemli değil, alacağım cihaz beni her halde idare eder.
  • Kamerayla pek işim yok.

Şu an incelediğim cihazlar ;

• Sony X Compact
  • Xiaomi Mi a1
  • Iphone 5 SE (5S değil)
  • Samsung C5 pro
  • Huawei P10 lite
  • Xiaomi Redmi Note 4 ( RAM'i yüksek olanı)
Başka önerilere açığım ve incelediğim cihazlardan hangisini, neden seçmem gerekiğini açıklayarak detaylı bir şekilde açıklarsanız sevinirim. Teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aralarında performans ve donanım olarak diğer modellere göre fark yaratan modeller SE ve X Compact modeli. SE modelinin ekranı çok düşük, ekran boyutu sorun oluşturmaz. Bunlar arasından önerim X Compact. X Compact kalın bir cihaz yalnız, şık olduğunu söyleyemem.
A1 modeli şık bir cihaz, ancak arayüz olarak saf Android olduğu için kullanışlılık ve çeşitlilik olarak sana uymaz. C5 PRO batarya dışında iyi bir telefon, bataryası daha da iyi olabilirdi. Redmi Note 4 modeli boyut olarak büyük kalıyor diğer modellere göre. P10 Lite ve C5 PRO modelleri de düşünülebilir.

• Xiaomi Redmi Note 4 ( RAM'i yüksek olanı)
son zamanlarda baya revaşta güzel cihazlar yapıyorlar bir çok tanıdığım kullanıcısı mevcut

Çeşitlilik isteniyorsa iPhone elenmeli, RN4 ve Mi A1 çok büyük cihazlar onları da eleyelim, C5 Pro iyi bir cihaz, P10 Lite aynı şekilde iyi ama X Compact çok kalın ve plastik bir kasası var eldeki hissiyatını ben beğenmedim bence P10 Lite.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı